У Центральній клінічні лікарні ціни на платні огляди, консультації та лабораторні дослідження цьогоріч зросли на майже 10%. Нову вартість послуг затвердили для усіх міських лікарень та поліклінік 28 березня на виконкомі.
Про це Суспільному повідомила завідувачка консультативно-діагностичної поліклініки закладу Олена Ватаман.
Усі комунальні медичні заклади мають договір з НСЗУ, розповіла Суспільному начальниця міського управління охорони здоров’я Наталія Калмикова. За цими договорами вони мають надавати медичні послуги безплатно. Послуги, які не охоплені програмою медичних гарантій, – платні.
"Наприклад, за додаткову плату пацієнт може отримати покращені умови в палаті. Вимагати гроші за медпослуги, які надають за програмою медичних гарантій, неприпустимо. Як і за ліки, й харчування", – каже Калмикова.
Наприклад, у центральній клінічній лікарні платними є масажі, послуги естетичної медицини та стоматології, каже Ватаман.
Нові тарифи затверджують щорічно, а ціни формують залежно від витрат закладів на надання послуги та тривалості консультації одного пацієнта. Наприклад, аналіз крові наразі вартує понад 87 гривень, а ультразвукове дослідження щитовидки – 90 гривень.
Перелік та тарифи на платі послуги у лікарнях міста можна переглянути за цим посиланням.
Хто має платити за послуги?
При центральній клінічні лікарні працює консультативно-діагностична поліклініка. Там проводять щорічні та попередні медичні огляди працівників. Такі огляди оплачує підприємство, яке уклало з закладом договір.
"Це люди до 20 років та ті, які працюють у шкідливих умовах. Підприємство, яке хоче, щоб працівники пройшли у нас медогляд, оплачує послугу згідно з договором або через тендер", – каже завідувачка.
Також платні послуги надають людям, які звертаються без направлення від сімейного лікаря, та не мають невідкладного стану. Їм надають чек для оплати.
Куди скаржитися?
Якщо у закладі вимагають гроші, коли є направлення, більшу вартість платних послуг чи є погані умови перебування, людина може звернутися:
- на гарячу лінію НСЗУ – 16-77;
- в обласний департамент охорони здоров'я – (0372) 55 32 58;
- в міське управління охорони здоров'я – (0372) 55 39 29.
Окрім цього, у кожному медзакладі міста є QR-коди, за якими можна написати анонімну скаргу чи звернення. Калмикова каже, їх можна знайти на рецепції, при вході до закладу чи в зоні очікування.
"Ми маємо базу даних й щомісяця аналізуємо, до якого закладу надходить найбільше скарг та звернень – чи це вимагання грошей, чи погані умови перебування. На всі звернення реагуємо", – каже Калмикова.
Читати також
Буковина отримала 400 доз вакцини проти віспи мавп: кого щепитимуть
"Можемо протестувати сотні зразків". У Чернівцях зможуть виявляти мавпячу віспу
У Чернівецькій області лікарні передали наркозно-дихальний апарат для проведення операцій
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]