На Дніпропетровщині зафіксували випадки африканської чуми свиней та сказу

На Дніпропетровщині зафіксували випадки африканської чуми свиней та сказу

На Дніпропетровщині зафіксували випадки африканської чуми свиней та сказу
Карантинна зона у селі Орлівщина після реєстрації випадку африканської чуми свиней у лютому 2023 року. Фото: Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщині зафіксували випадки африканської чуми свиней та сказу. Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби Дніпропетровщини.

За повідомленням, станом на 1 квітня 2022 один випадок африканської чуми свиней зафіксували у селі Орловщина Новомосковського району.

Випадки сказу зафіксували одразу у декількох населених пунктах області. Так, 4 випадки сказу собак сталися:

  • с. Українське, Синельниківський район;
  • с. Савро, Кам’янський район;
  • с. Орлівщина, Новомосковський район;
  • с. Сергіївка, Криворізький район.

Окрім цього, 1 випадок сказу лисиць зареєстрували у селі Березинуватівка Дніпровського району. Також був зафіксований 1 випадок сказу котів у селі Касинівка Кам'янського району.

Що відомо про африканську чуму свиней на Дніпропетровщині

  • У лютому 2023 року у селі Орлівщина, що на Дніпропетровщині, виявили спалах африканської чуми свиней. З 28 лютого на всій території Орлівщини введені карантинні обмеження, встановлені зони захисту та спостереження. На місці виявлення спалаху проводяться ліквідаційно-локалізаційні заходи.
  • Африканська чума свиней (АЧС) не становить небезпеки для людей. На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині. Основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою. Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і, насамперед, у харчових продуктах, заражених вірусом африканської чуми свиней (наприклад, у копченій шинці – до 5 місяців).
Читайте також: Дезінфікуючі бар'єри та карантинна зона: як на Дніпропетровщині борються з розповсюдженням африканської чуми свиней

Що відомо про випадки сказу на Дніпропетровщині

  • З початку 2023 року на Дніпропетровщині зафіксували 11 лабораторно підтверджених випадків сказу серед диких та свійських тварин.
  • Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи.
  • У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини.
  • Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків).

Читайте також

У селі на Дніпропетровщині виявили спалах африканської чуми свиней

На Дніпропетровщині підтвердили сказ у лисиці та безпритульного кота

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок