У Тайбеї заявляють, що китайські літаки та кораблі лишаються навколо Тайваню після завершення навчань

У Тайбеї заявляють, що китайські літаки та кораблі лишаються навколо Тайваню після завершення навчань

У Тайбеї заявляють, що китайські літаки та кораблі лишаються навколо Тайваню після завершення навчань
Кадри з навчань навколо Тайваню, показані у вечірніх новинах в Китаї, 10 квітня 2023 року, фото: AP

Китайські військові літаки та кораблі ВМС все ще перебувають у водах навколо Тайваню попри завершення триденних військових навчань.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на Міноборони Тайваню.

В оборонному відомстві уточнили, що помітили дев'ять китайських кораблів і 26 літаків, включаючи J-16 і винищувачі Су-30, які здійснювали патрулювання бойової готовності навколо острова вранці 11 квітня, хоча Китай напередодні оголосив про завершення навчань.

Китай розпочав триденні військові навчання навколо Тайваню 8 квітня, назвавши їх "серйозним попередженням проти змови тайванських сепаратистських сил із зовнішніми силами та необхідним кроком для захисту національного суверенітету та територіальної цілісності".

Навчання розпочались через день після того, як президентка Тайваню Цай Інвень повернулася з 10-денного візиту до Центральної Америки та Сполучених Штатів, де вона зустрілася зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті.

Як пише Reuters, уряд Тайваню неодноразово засуджував навчання, але заявляв, що не буде провокувати ескалацій.

Що відомо про конфлікт між КНР та Тайванем

Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Єдиний союзник Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.

Впродовж десятиліть Пекін прагнув ізолювати Тайбей на світовій арені, зокрема він відтісняв його дипломатичних союзників і блокував вступ острова в міжнародні організації.

Керівна комуністична партія Китаю не виключає також застосування сили для "возз'єднання" острова з материковою частиною Китаю.

Загострення відносин між Китаєм та Тайванем відбулося на тлі візиту до Тайваню спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

Щойно Пелосі прилетіла на Тайвань, Китай оголосив про військові навчання навколо острова.

Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

5 серпня Пекін заявив, що накладе санкції на спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі через візит на Тайвань.

На початок