Проєкт з назвою "Уламки реальності" авторства Сергія Петлюка експонується з 5 квітня в мистецькому центрі Cité internationale des arts у Парижі. Роботу автор присвятив своєму другові Євгену Гулевичу, українському філософу, мислителю, перекладачу, журналісту, який загинув, захищаючи Бахмут. Про багатоканальну відеоінсталяцію Петлюк розповів Суспільному Культура.

Про "Уламки реальності"
У проєкті я працюю з уламками битого скла. Такі можна знайти в старих занедбаних будинках, де вони є свідками повільного згасання колись бурхливого життя. Але часто вони говорять не так про розтягнуту в часі, як про миттєву деструкцію. Про те, що ще недавно було ціле та неушкоджене, тепер є зруйнованим і мертвим.
У цих уламках можна побачити фрагменти відображення навколишнього простору, предметів, неба, води, хмар, повітря. Але також в них можна побачити себе – теж побитого, деформованого та фрагментованого. Чи можна знову скласти воєдино розбитий пазл втраченої реальності?

Проєктуючи рухомі зображення на бите скло, я провокую їх рефлексувати, розпадатися на друзки і змінюватися. Ці зображення – прості частини навколишнього пейзажу. Вони самі по собі не є особливими. Вони – швидше вирвані з реальності демонстрації фундаментальної стабільності і вічності, яким, мабуть, можна довіряти – вода повільно тече, хмари неквапливо змінюють форми тощо.
Та чи такими вони залишаються після того, як пробиваються крізь, розбиваються і відбиваються від незліченної кількості фрагментів скла? Чи їх відбитки на стінах, стелі і підлозі повертають простору навколо надію?
Я мав можливість вперше показати цей проєкт в Парижі в Cité Internationale des Arts. Глядачі, потрапляючи в цей імерсивний простір, гублячись в уламках та відбитках, інтуїтивно розуміли меседж, який я хотів донести.
"Квіти і зброя". Історія звільненої захисниці Азовсталі, поетки й пресофіцерки Валерії "Нави" Карпиленко

Присвята
Я присвятив цю роботу Євгену Гулевичу, українському філософу, мислителю, перекладачу, журналісту і моєму близькому другу, який загинув в переддень нового року в місті Бахмут, захищаючи нашу країну від російського вторгнення.
Цей проєкт про втрату, смерть, руйнацію та зневіру, що розбили на друзки наше попереднє життя. Та водночас в ньому йдеться про вічність – незбагненну категорію, яка набуває реальних рис в темні часи.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!