Кремль продовжує спроби дискредитувати Пригожина — ISW

Кремль продовжує спроби дискредитувати Пригожина — ISW

Кремль продовжує спроби дискредитувати Пригожина — ISW
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

МЗС Росії стало першим держорганом, який офіційно відповів на критику засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина і ця "атака" міністерства є продовженням спроб Кремля дискредитувати Пригожина. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

"МЗС РФ прямо відповіло на критику фінансиста Wagner Group Євгена Пригожина щодо порядку денного головування Росії в Раді Безпеки ООН, що стало першим випадком, коли російська державна установа офіційно відповіла на критику Пригожина", — зазначили в ISW.

За словами аналітиків, 7 квітня Пригожин розкритикував роботу МЗС Росії в Африці. Він заявив, що міністерство "абсолютно нічого не робить" і що сили "Вагнера" стикаються з "величезними труднощами" при взаємодії з міністерством та іншими державними установами в регіоні.

Читайте також: Пригожин хоче представити себе претендентом на президентські вибори 2024 року у РФ — ISW

МЗС у відповідь на критику Пригожина 9 квітня повідомило, що готове співпрацювати з підприємцями для просування російського бізнесу за кордоном, а низка найближчих заходів під головуванням Росії в РБ ООН присвячена африканській проблематиці.

Після цього Пригожин поставив під сумнів здатність МЗС розв'язувати проблеми через РБ ООН і опублікував список з 15 питань, які, на його думку, потребують термінового обговорення в Радбезі, більшість з яких стосуються підтримки дій Росії в Україні та Африці.

"Атака МЗС РФ на Пригожина є продовженням спроб Кремля дискредитувати і підірвати репутацію Пригожина. МЗС, інші російські державні установи та філії Кремля, ймовірно, прагнуть присікати будь-які спроби Пригожина заручитися громадською чи політичною підтримкою", — йдеться у звіті.

Як зазначають в інституті, у Міноборони РФ відмовилося назвати ПВК "Вагнер" учасниками битви під Бахмутом, пославшись натомість на "десантно-штурмові загони.

Читайте також: Пригожин пом'якшив риторику щодо Міноборони РФ і поставив під сумнів, чи в Україні є "нацисти" — ISW

Аналітики припускають, що Пригожин критикував порядок денний МЗС Росії в РБ ООН, намагаючись показати себе здібним державним діячем, здатним впливати на зовнішні справи та заручитися підтримкою російської ультранаціоналістичної спільноти.

"Пригожин продовжує намагання звеличити себе, перебільшуючи роль "Вагнера" в успіхах Росії в Україні та використовуючи свою популярність у російському націоналістичному інформаційному просторі для критики російського уряду", — йдеться у звіті.

Раніше в ISW повідомили, що вбивство російського "військового кореспондента" Владлена Татарського (справжнє ім'я — Максим Фомін) є частиною ширшої моделі ескалації російських внутрішніх конфліктів, зокрема "попередженням" Пригожину.

Читайте також

Пакет допомоги від Німеччини, повернення сотні людей з полону РФ. 412 день війни. Онлайн

ПВК "Вагнер" намагалась закупити зброю в Туреччині — Washington Post

У РФ хочуть замінити "вагнерівців" іншими ПВК — британська розвідка

На початок