Нині 258 внутрішньо переміщених осіб проживають у модульному містечку в Запоріжжі. Самотні мешкають у модулях-гуртожитках, а родини — в модулях сімейного типу. З першого квітня тут змінилася керуюча компанія.
Що тепер зміниться, дізнавалися журналісти Суспільного.

Ольга та її родина, у якій троє людей із інвалідністю, живуть у модульному містечку з 2015 року, відколи виїхали з Донецька:

"Умови не зовсім квартирні. Усі ми маємо це розуміти. У нашому модулі, якщо щось ламається, то вирішуємо це самостійно. Намагаємось, аби все компактно було, адже місця небагато. Купили холодильник, диван, постільну білизну, матраци. У ванній у нас є машинка, ми самі її купили, і бойлер також придбали".

Ірина — багатодітна мати. Разом із сім'єю виїхала з Донецька в 2014 році до села Приютне, що біля Гуляйполя. Від початку повномасштабного вторгнення довелося тікати і звідти. Від 30 березня 2022 року родина мешкає в модульному містечку:
"У мене тут мама з 2015 року в першому блоці. І тепло, і дуже гарно. Головне, що не так бахкають, як там у нас. Сюди привозять їжу в обід. Раніше було таке, що машинка була одна зламана. Нічого. Потім зробили".

До 1 квітня мешканців модульного містечка обслуговувало комунальне підприємство “Наше місто”, на діяльність якого скаржилися. Через оптимізацію роботи запорізьких комунальних підприємств його об'єднали з КП “Запоріжремсервіс”, каже його прессекретарка Лідія Гвілава:

"1 квітня відбулося фактичне об'єднання КП “Запоріжремсервіс” та “Наше місто”. За цей тиждень відремонтували покриття підлоги більше 70 кв. м., встановлені дві пральні машини, дві сушарки для білизни, замінено сантехніку, змішувачі на кухнях та в санвузлах. І ці роботи не припиняються, вони тривають".

Нову побутову техніку модульному містечку передало КП “Інститут розвитку міста”, каже його директорка Вікторія Агєнтаєва:

"Ми встановлюємо холодильники, пральні машини, електрочайники, індукційні плити, мультиварки, мікрохвильовки. У модульному містечку на сьогодні проживають і родини, які внаслідок обстрілу 22 березня залишились без житла. Ми розуміємо, що велика кількість людей, тому техніку з міжнародними партнерами ми погоджуємо".

За словами Вікторії Агєнтаєвої, нині побутової техніки у модульному містечку вистачає. Встановлення, доукомплектацію та ремонт здійснюють за рахунок місцевого бюджету співробітники комунальних служб.
Читайте також
У Запоріжжі жителі модульного містечка скаржаться на житлові умови. Що каже влада
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber