Дванадцятий Великодній аукціон у Кропивницькому. Які представлять лоти та куди спрямують гроші

Дванадцятий Великодній аукціон у Кропивницькому. Які представлять лоти та куди спрямують гроші

Дванадцятий Великодній аукціон у Кропивницькому. Які представлять лоти та куди спрямують гроші
Великодній аукціон-2022 на підтримку ЗСУ. Фото: Дозор

12 квітня у Кропивницькому у музеї мистецтв відбудеться 12-й Великодній благодійний аукціон. Які лоти й за якими цінами пропонуватимуть благодійникам та куди спрямують вторговані гроші в етері Українського радіо Кропивницького розповіли заступниця директора з наукової робити музею Ганна Осипова та художник, завідувач відділу галереї Петра Осовського Анатолій Кімнатний.

Кому допомагатимуть

Цього року збиратимуть допомогу для гематологічного відділення дитячої обласної лікарні, де лікуються діти із захворюваннями крові та онкологією. Вони є підопічними благодійного фонду "Янгол життя". Під час війни, коли українці збирають гроші для української армії, проблема дитячої онкології не зникла, говорить директорка з розвитку фонду Ольга Присяжнюк.

Дванадцятий Великодній аукціон у Кропивницькому. Які представлять лоти та куди спрямують гроші
Пацієнти гематологічного відділення. Фото: Янгол життя"

"На початку вторгнення було взагалі страшно – перші місяці надходження були мінімальними. Ми не знали, що робити з дітьми – чи вивозити за кордон на лікування, чи ні. Адже були такі, стан яких не дозволяв транспортування".

Через Національну службу здоров'я лікарні отримують необхідні медикаменти для хімієтерапії, для супутньої терапії фінансування не передбачене жодним пакетом, каже Ольга Присяжнюк. "Якщо у дитини ускладнення, потрібна підтримка печінки, антибіотики – це все треба купувати самим. Середній чек на дитину на тиждень – від трьох до десяти тисяч гривень. Окрім цього треба спеціалізоване харчування, спеціалізовані засоби догляду – все це лягає на плечі батьків. Частина татусів хворих дітей також воюють на фронті, і вони теж хочуть бути впевненими, що їх дітей не лишать".

Частина партнерів фонду почала допомагати армії. Проте побільшала кількість регулярних платежів, збільшились суми таких платежів, говорить Ольга Присяжнюк. "Ми закликаємо плекати культуру волонтерства й після війни. Один зі способів – встановити суму, яку вам комфортно буде перераховувати – 10, 50 гривень за якийсь проміжок часу. З іншого боку цю культуру потрібно підтримувати звітністю і відкритістю фондів. Тоді людина бачить свою причетність до великої справи. Пам'ятаєте, як ми купляли Байрактар, і навіть якщо ти надіслав невелику суму, казали: "О, це наш Байрактар".

Які пропонуватимуть лоти та які стартові ціни

Великодній аукціон у Художньому музеї проводять з 2019 року, говорить Ганна Осипова. Не відбувся він у 2014 році, коли почалась російсько-українська війна, у рік коронавірусної пандемії та у 2022 році – на початку повномасштабного вторгнення Росії, проте аукціон провели влітку для допомоги ЗСУ.

Для цьогорічного аукціону відібрали до 30 лотів, каже Анатолій Кімнатний. Це роботи професійних художників – Андрія Хвороста, Анатолія Дворського, Віктора Перепичая, Олега Рудого. Також будуть вироби з кераміки. Цікавинками стануть ляльки, які виготовляють працівники обласного лялькового театру (одна з них – триметрова ростова лялька жирафи), книга Сергія Жадана "Псалом авіації" із підписом автора, листівка "Русскій воєнний корабль… всьо!", пачка солі з заводу "Артемсіль" із Соледару.

Подивитись на лоти можна за посиланням

Ціну зазвичай узгоджують з автором. "Іноді вони дають організаторам аукціону повну свободу у цьому питанні. Був випадок, коли автор побажав встановити ціну у розмірі одна гривня, вона виросла у багато разів", – говорить Анатолій Кімнатний. Цьогоріч стартова ціна лота – від 150 гривень до 15 тисяч гривень.

Іноді трапляється, що благодійники передають картини до музею, або дарують, наприклад у лікарні, каже Ганна Осипова: "Ми пишаємось, що мистецтво після аукціону прикрашає публічний простір".

На торішньому аукціоні, де збирали гроші для ЗСУ, виручили понад 150 тисяч гривень. За всі 11 аукціонів, які проводять з 2009 року — понад півтора мільйона.

Цьогоріч планують закупити обладнання для гематологічного відділення. Що це буде — вирішуватимуть з лікарями, спираючись на зібрану суму грошей. "Все, звісно, буде робитись публічно", – сказала Ганна Осипова.

Читайте також

  • З Дніпра до Кропивницького пішки за 17 днів. Мандрівник-полярник йде на Говерлу і розповідає про досвід виживання
  • Хотів розвивати зелений туризм. У громаді на Кіровоградщині мобілізованому бійцю допомогли посадити сад
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок