У Макарові відбудували зруйновану росіянами амбулаторію

У Макарові відбудували зруйновану росіянами амбулаторію

У Макарові відбудували зруйновану росіянами амбулаторію
Нова амбулаторія у Макарові Фото: КОВА

У Макарові відбудували амбулаторію, яка під час повномасштабного вторгнення військ РФ, вщент вигоріла після прямого влучання російського снаряда. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

"За кілька місяців ми почали роботу над її відбудовою, аби повернути доступ місцевих жителів до первинної медичної допомоги. Відновлена амбулаторія — своєрідний символ нашої незламності, того, що яких би ударів не завдавав ворог, — перемога за нами. На місці зруйнованого ми відбудуємо ще краще",— каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зазначається, що нова сучасна амбулаторія збудована за міжнародними стандартами. Найближчим часом медзаклад буде доукомплектований обладнанням та відкриє свої двері для пацієнтів.

У КОВА зауважили, що лікарі амбулаторії загальної практики сімейної медицини забезпечать необхідну медичну допомогу пацієнтам з Макарова та навколишніх населених пунктів. Медзаклад обслуговуватиме понад 16 000 пацієнтів.

Що відомо про відновлення медзакладів на Київщині

У лютому на Київщині відбудували амбулаторію у селі Дмитрівка Бучанського району. В березні 2022 вона була повністю знищена внаслідок обстрілів російської армії. Цей медзаклад обслуговує понад 6 000 місцевих пацієнтів і має критичне значення.

У селі Озера Гостомельської громади у січні цього року відновив роботу "Пункт здоров’я" загальної практики сімейної медицини. Приміщення було пошкоджене на початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Протягом 2022 року на Київщині відновили роботу 78 закладів охорони здоров’я, пошкоджених внаслідок російської агресії.

У грудні лікарні Київської області отримали критично важливе медобладнання. Також його доставили до закладів, пошкоджених росіянами під час окупації регіону. Зокрема, його отримали лікарні, які увійдуть до спроможної мережі медичних закладів.

У листопаді 13 закладів охорони здоров’я Київщини отримали медичне обладнання та медичні вироби завдяки проєкту "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей". Загалом провідні міжнародні компанії надали 239 одиниць устаткування.

Станом на 15 вересня на Київщині 26 медичних закладів відновили повністю. В 45 закладах охорони здоров’я проводяться ремонтні роботи. Розпочато будівництво двох зруйнованих амбулаторій – Гурівщинської та Макарівської.

Станом на початок серпня у Київській області 18 медичних установ у чотирьох районах були відремонтовані і відновили свою роботу. За даними Київської ОВА, через російську військову агресію на Київщині було пошкоджено 103 заклади охорони здоров'я. Два із них зруйновані повністю.

Читайте також

У поліції показали роботу мобільних ДНК-лабораторій Київщини

На Київщині виділили під розвиток садів та тепличного господарства близько 62 млн гривень

Обережно, міни: перед святами у КОВА нагадали правила безпеки на природі

На початок