Оборонці Маріуполя, Бахмута, Чонгара та Зміїного: Україна повернула з російського полону сотню захисників

Оборонці Маріуполя, Бахмута, Чонгара та Зміїного: Україна повернула з російського полону сотню захисників

Важливо
Жінки з прапорами України під час обміну полоненими 10 квітня
Фото: Telegram, Андрій Єрмак

Україна 10 квітня провела великий обмін полоненими. Вдалося повернути сотню людей, серед яких, зокрема, оборонці Маріуполя, "Азовсталі" та Гостомеля. Деякі люди отримали серйозні поранення та мають захворювання, написав голова ОП Андрій Єрмак.

У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що за результатами чергового обміну військовополоненими додому повертаються 80 чоловіків та 20 жінок. Серед них дев’ятеро – офіцери, решта – представники рядового та сержантського складу.

"Цього разу вдалося визволити 24 нацгвардійців, 22 прикордонники, 22 представники Військово-морських сил, 21 військовослужбовця Збройних сил України та 11 тероборонців", — йдеться в повідомленні.

У штабі розповіли, що оборонці брали участь у боях на херсонському, харківському, донецькому, київському, запорізькому та сумському напрямках. Серед них – оборонці Маріуполя, Бахмута та Гостомеля, а також захисники Чонгара, острова Зміїний, ЗАЕС та ЧАЕС.

Майже половина зі звільнених полонених мають важкі поранення, хвороби або зазнали катувань. Наймолодшому з визволених оборонців 19 років.

Кого вдалося повернути з полону РФ під час обміну 2 квітня

З російського полону 3 квітня повернулися 12 українців: 10 військових і двоє цивільних. Серед них було п’ятеро важкопоранених. Десятеро оборонців належать до солдатського та сержантського складу. Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині.

У полоні Росії перебувають 3,4 тисячі українських військових та цивільних, щонайменше 15 тисяч вважаються зниклими безвісти під час повномасштабної війни. Про це Суспільному станом на початок січня 2023 року повідомила уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що станом на 15 січня до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.

Читайте також

Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Вибір редакції

На початок