Вимагають гроші за безкоштовне лікування: як діяти киянам

Вимагають гроші за безкоштовне лікування: як діяти киянам

Вимагають гроші за безкоштовне лікування: як діяти киянам
Фото: pexels.com

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург закликала киян не сплачувати за медичну допомогу, витратні матеріали та ліки, які мають надаватися безкоштовно.

Про це повідомили в КМДА.

За її словами, у Департаменті реагують на кожну скаргу, проте неможливо проконтролювати дії усіх медиків. Багато порушень фіксуються не у стаціонарах, а в консультативно-діагностичних центрах.

"Далеко не всі пацієнти мають час та бажання відстоювати свої права, тож не повідомляють про неправомірні дії медиків. Проте я переконана, що пацієнт не повинен сплачувати за себе вдруге, адже лікарня в будь-якому випадку отримує кошти від Національної служби здоров’я", – каже Гінзбург.

Вона зазначила, що пацієнт може повідомити про вимагання грошей після одужання, або відстояти його права можуть допомогти близькі.

За направленням від терапевта, сімейного лікаря чи вузького спеціаліста можна безкоштовно здати аналізи, зробити МРТ, КТ, УЗД, мамографію, та низку інших обстежень. Для цього у муніципальному медзакладі повинен бути договір із НСЗУ на надання потрібної послуги.

Якщо у безкоштовних обстеженнях, лікуванні чи операції відмовляють, необхідно звернутись за роз’ясненням до керівника. Якщо він не надав відповідей або не вирішив питання, то Гінзбург радить наступне:

  • звертайтеся до контакт-центру Національної служби здоров’я України за безоплатним номером 16-77;
  • або подайте скаргу через електронну форму на сайті http://surl.li/epsuh
  • додатково зверніться на гарячу лінію Департаменту охорони здоров’я – 278-41-91.

"Ваша відмова потурати неправомірному зароблянню в лікарнях стане дуже вагомим внеском в боротьбу із подібними зловживаннями", – зазначила вона.

Читайте також

У Рівному кардіохірурги з Києва зробили операцію на серці 800-грамовому немовляті

Реформування ВЛК триватиме максимум до кінця року — Радуцький

Вибір редакції

На початок