Підтримка родин загиблих захисників: на що підуть кошти Бучанської громади

Підтримка родин загиблих захисників: на що підуть кошти Бучанської громади

Підтримка родин загиблих захисників: на що підуть кошти Бучанської громади
Алея борців за Незалежність, яку відкрили в Бучі до річниці визволення міста 31 березня, 2023 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

У Бучанській громаді на Київщині на підтримку сімей загиблих захисників виділять 20 мільйонів гривень з місцевого бюджету. Соціальний захист передбачає допомогу у відбудові житла та встановленні пам’ятників воїнам.

Про це інформує Бучанська міська рада у Telegram.

Як зазначається у повідомленні, всі кошти будуть спрямовані на ремонт у житлових будинках родин воїнів: заміну покрівель, встановлення нових вікон, відновлення фасадів і парканів.

На зустрічі мешканців із міським головою Анатолієм Федоруком також обговорили програму, що передбачатиме відновлення або будівництво житла для родин Героїв із третьою категорією руйнації.

Крім того, міська влада обіцяє до поминальних днів завершити встановлення пам’ятників на могилах загиблих захисників. Ці роботи також оплачуватиме громада. Окремо на честь кожного загиблого воїна у Бучі продовжать доповнювати Алею Борців за Незалежність, де напишуть історії кожного Героя.

У Бучанській громаді створили окремий сектор для роботи з сім’ями загиблих воїнів, цивільних та полонених. Там вивчатимуть потреби родичів і надаватимуть їм необхідну інформацію, повідомили у міській раді.

Що відомо про окупацію Бучі

Буча була в окупації росіян 33 дні, військові РФ на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого 2022 року. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих. 31 березня минулого року російські війська залишили Бучу.

Коли після звільнення міста журналісти та українські військові потрапили до міста, там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. 8 квітня 2022 року у Бучі почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня 2022 року.

У річницю звільнення Бучі під час поминальних заходів назвали імена 77 ідентифікованих мирних мешканців, похованих у братській могилі біля храму, а також 11 загиблих військовослужбовців. Також відбулося відкриття меморіалу захисникам Бучі. Президент Володимир Зеленський вручив Бучі відзнаку міста-героя.

Читайте також

Шмигаль: Буча може стати місцем проведення трибуналу над РФ

У Києві на Софійській площі провели акцію "Я чекаю на тебе..."

На початок