"Повернувся з Італії з простроченими документами, щоб бути на війні". На Буковині попрощались з бійцем "Вовків Да Вінчі"

"Повернувся з Італії з простроченими документами, щоб бути на війні". На Буковині попрощались з бійцем "Вовків Да Вінчі"

"Повернувся з Італії з простроченими документами, щоб бути на війні". На Буковині попрощались з бійцем "Вовків Да Вінчі"
На фото Іван Ротар четвертий зліва направо. Військові підрозділу "Вовки Да Вінчі". Джерело: radiotrek.rv.ua

У Костичанах Чернівецької області поховали військового батальйону "Вовки Да Вінчі" Івана Ротаря з позивним "Мілан". На початку повномасштабного вторгнення чоловік повернувся з Італії, де жив сім років, в Україну. Дав прикордоннику хабар, щоб його пропустили додому з простроченими документами, та вступив до добровольчого батальйону.

Чоловік навчився керувати дронами та був аеророзвідником роти, тому за ним "полювали" російські військові. 5 квітня Ротар загинув внаслідок масованого ракетного обстрілу. Суспільне розповідає, як побратими згадують полеглого бійця.

Іван Ротар вирішив вступити у добровольчий підрозділ ще коли перебував за кордоном. Він сім років жив в Італії та мав там бізнес. Коли повертався в Україну, його перший раз не пропустили, бо були протерміновані документи, пригадує друг військового з позивним "Рос". Каже, Ротару довелося дати прикордоннику хабар, аби в'їхати до країни.

"Він був надзвичайно активним, сміливим та чесним. Завжди був відвертим та культурним", – розповідає військовий.

"Пішов на війну за покликом серця".Як загиблого буковинця з "Вовків Да Вінчі" згадують побратими
Фото: Суспільне Чернівці

Командир роти Олександр Паращук розповідає, що Іван приєднався до "Вовків Да Вінчі" ще коли підрозділ не був у складі ЗСУ.

"Легендарний підрозділ легендарного командира з легендарними бійцями. Людина пішла боронити країну за покликом серця, незважаючи на зарплатню чи інші чинники. Вже потім нас доєднали до ЗСУ", – каже Паращук.

Ротар контролював дорогу на Бахмут. "Рос" каже, хотіли вистежити розрахунки міномета та протитанкового гранатомета російських військових, які вбили одного з побратимів чоловіків. Тоді "Мілан" пішов з дронами, щоб виявити позиції росіян й передати їх.

За словами Паращука, на фронті аеророзвідка дуже ефективна, але вимагає знань і навичок. "Мілан" за короткий час досконало навчився керувати дроном.

"Якщо вже за щось брався, то робив це досконало. Вмів керувати не тільки малими дронами, але й потужними дронами-розвідниками. Для ворога це ключовий момент й за операторами ведуть полювання. Це не вперше, коли ракетами обстрілюють операторів".

Читати також

"Це все, що у мене залишилось". Мама загиблого на війні військового взяла опіку над його дворічним сином

"Його шукали всі, хто міг". У громаді на Буковині попрощалися з оборонцем "Азовсталі" Карлійчуком

"Чоловік помер за два тижні до народження сина". Історія дружини військового, яка сама виховує чотирьох дітей

"Найважче, коли гинуть діти". Як пережити втрату близької людини на війні — інтерв'ю з психологинею

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Вибір редакції

На початок