"Країни не безсилі". Очільниця МВС Німеччини погрожує не видавати візи росіянам для виступів на турнірах

"Країни не безсилі". Очільниця МВС Німеччини погрожує не видавати візи росіянам для виступів на турнірах

"Країни не безсилі". Очільниця МВС Німеччини погрожує не видавати візи росіянам для виступів на турнірах
Російський вболівальник. Фото: AP Photos

Один з турнірів Німеччина вже відмовилася проводити.

Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер погрожує не видавати візи спортсменам з Росії, яких допускатимуть до міжнародних змагань. Про це вона розповіла в коментарі виданню Funke Media Group, яке цитує N-tv.de.

Наприкінці березня Міжнародний олімпійський комітет вніс зміни у рекомендації щодо допуску до змагань атлетів з Росії та Білорусі. МОК порекомендував міжнародним федераціям повернути до турнірів спортсменів з цих країн у статусі нейтральних.

Україна, а також частина європейських країн негативно відреагували на оновлені рекомендації МОК. У Німеччині ще у середині березня вирішили скасувати проведення Кубка світу з фехтування - саме через допуск спортсменів з Росії та Білорусі.

Очільниця МВС Німеччини наголосила, що виступає проти оновленої позиції Міжнародного олімпійського комітету. І вважає, що уряд країни має достатньо владних повноважень, щоб не допустити до турнірів спортсменів з Росії та Білорусі - саме завдяки праву видавати їм візи.

"Країни, які приймають великі спортивні турніри, не є безсилими. Вони здатні контролювати, чи можуть росіяни виступати на них, видаючи їм візи. Якщо ми організовуємо міжнародні змагання в Німеччині, то можемо діяти відповідно. І, таким чином, у нас постійно буде чітка позиція", - сказала Фезер.

В Україні вже привітали позицію міністерки внутрішніх справ Німеччини. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Twitter подякував Фезер за "принципову позицію" щодо росіян та білорусів.

"Вдячний Ненсі Фезер за принципову позицію щодо необхідності заборони російським та білоруським спортсменам. Якщо офіційні особи міжнародного спорту виявилися неспроможні дотримуватися своїх принципів, відповідальні уряди мають робити крок та відмовляти у допуску атлетам, які представляють війну та державну пропаганду", - написав Кулеба.

Після оновлення рекомендацій МОК міжнародні федерації трьох олімпійських видів спорту - настільного тенісу, тхеквондо та боротьби - вирішили повернути до змагань атлетів з Росії та Білорусі. При цьому в Об'єднаному світі боротьбі створили "незалежну панель", яка повинна визначити спортсменів, яким дозволено повернення з врахуванням критеріїв Міжнародного олімпійського комітету.

Читайте також: "Сумнівів не було". Володимир Шацьких - про повернення атлетів з РФ у боротьбі та подальші дії від України

Повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань: що відомо

  • Три міжнародні федерації - легкої атлетики, кінного спорту та скелелазіння - оголосили, що залишать у силі відсторонення атлетів з Росії та Білорусі.
  • Уряд України у відповідь на оновлені рекомендації МОК ухвалив "протокольне" рішення бойкоту всіх змагань, де будуть представлені спортсмени з РФ та Білорусі.
  • У 2023 році Німеччина прийматиме кілька великих міжнародних турнірів, серед яких - чемпіонат світу зі стрільби з лука, а також світову першість з каное-спринту.
  • Наприкінці березня організатори Європейських ігор у Польщі оголосили, що не допустять росіян попри рекомендації МОК
На початок