На Миколаївщині громада долучилася до розробки плану відновлення ПРООН

На Миколаївщині громада долучилася до розробки плану відновлення ПРООН

На Миколаївщині громада долучилася до розробки плану відновлення ПРООН
Фізіотерапевтичний комплекс BTL-4710 Smart, який планується використовувати для реабілітації постраждалих внаслідок бойових дій та хворих мешканців громади. Фото: Фонд громади Вознесенська

Вознесенська громада серед шести громад в Україні, які займатимуться питаннями розробки плану відновлення разом з Програмою розвитку ООН (ПРООН). Конкурс грантів оголосили у 2022 році і представники Вознесенська подали документи. Станом на 10 квітня в рамках проєкту у громаді працюють над створенням Центру громадського здоров'я і реабілітації.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла головна лікарка Вознесенського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Дяченко.

Співпраця з ЄС в межах грантової Програми розвитку ООН, спрямованої на відновлення і підтримку міст та громад, що постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації на територію України, відбувається в соціальній сфері, наданні муніципальних послуг, розвитку місцевого самоврядування, а також охороні здоров'я.

На базі Вознесенського центру первинної медичної допомоги буде створений Центр громадського здоров’я та реабілітації.

"Створення Центру громадського здоров’я та реабілітації Вознесенської громади — один з пріоритетних напрямків надання медичної допомоги для первинної ланки. Насамперед з профілактики. Це буде майданчик для навчань як для пацієнтів, так і медичних працівників: тренінги, зустрічі з громадою", — розповіла Тетяна Дяченко.

Робота Центру відбуватиметься у двох основних напрямках — просвітницькому і реабілітаційному. За словами головної лікарки, опанування медичної грамотності, профілактика буде по окремих розділах — розумове, фізичне, емоційне, соціальне, особисте здоров’я людини. Реабілітація — фізичні вправи, надання психологічної допомоги.

"Також відбудеться співпраця із соціальними працівниками, працюватимемо із незахищеними верствами населення, аби допомагати їм відновлюватись, контактувати в соціумі. Плануємо організовувати загальні заняття та індивідуальні консультації для всіх, хто прийде. Наприклад, будуть збиратися пацієнти з цукровим діабетом, яким розкажемо про профілактику хвороби тощо", — сказала Тетяна Дяченко.

Наявний медичний персонал навчається фізичної реабілітації. У закладі будуть три лікарі та п'ять асистентів. Також у Центрі працюватимуть психологи, соцпрацівники, фахівців, які мають спеціальність з фізичної терапії та ерготерапії.

"Навчання триватиме до кінця року для того, щоб правильно організувати надання реабілітаційних послуг, розписати індивідуальний план для кожного пацієнта", — розповіла головна лікарка.

До Центру по допомогу зможуть звернутися військовослужбовці, які потребують фізичної та психологічної реабілітації. Також цивільне населення, наприклад, хворі, які перенесли інсульт і потребують поступового відновлення. Центр громадського здоров’я та реабілітації функціонуватиме як один з підрозділів Вознесенського міського ЦПМСД.

"У приміщені майбутнього Центру громадського здоров’я та реабілітації наразі відбуваються ремонтні роботи. Частина була зроблена 2022 року, другу частину плануємо цього року. Виготовляється проєктно-кошторисна документація на капітальний ремонт відділення з реабілітації, бо сам Центр буде в одному приміщенні, але з окремими входами відповідно до функцій", — пояснила Тетяна Дяченко.

Приблизна вартість ремонту і оснащення становить майже 4 млн грн.

"Щодо реабілітаційного обладнання: вертикалізатори, шведські стінки, велоергометр тощо, – необхідного згідно з наказом щодо реабілітації і пакетом НСЗУ "Реабілітація в амбулаторних умовах", то у кожної одиниці своя вартість. Але весь необхідний комплекс приблизно 2 млн грн", — розповіла лікарка.

Щодня Центр зможе прийняти від 30 до 50 людей. Його відкриття заплановане на кінець 2023 року.

Читайте також

На Миколаївщині відновлюють роботу підприємств та інфраструктуру — начальник ОВА

Збір розвідданих про оборону Південноукраїнської АЕС. СБУ на Миколаївщині затримала підозрюваного

Російські війська обстріляли одну громаду Миколаївщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

Вибір редакції

На початок