Резніков розповів, що відбувалось в кабінеті Залужного у перші години повномасштабного вторгнення РФ

Резніков розповів, що відбувалось в кабінеті Залужного у перші години повномасштабного вторгнення РФ

ЗМІ
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний
. Ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото: Офіс президента

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів УП, що відбувалось в кабінеті Головнокомандувача Збройними Силами України Валерія Залужного у перші години повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За його словами, Залужний був сфокусований і зібраний як завжди.

Як розповів Резніков, в кабінеті Залужного в перші години вторгнення приймалися доповіді командирів з різних напрямків: що відбувається, де, на якому напрямку.

“Приймаючи доповіді, давали реакцію відповідну. Доповідають: "То-то і то-то відбувається, ми робимо то-то". Окей. Якщо Залужний бачив, що, наприклад, потрібна підтримка арти, йде колона, він набирає того, хто відповідає за арту. Каже: "Можеш нанести ураження?". "Так, скомунікуй". Йшло реальне живе керування військами”, — пригадав міністр оборони.

За його словами, комунікація відбувалася через усі засоби.

“От всі види телефонів, які вам відомі. В нас є спецзв'язок наш, військовий, є телефони захищені, а є просто звичайні месенджери, які вам всі відомі — вони всі були використані”, — сказав міністр.

Він додав, що була велика активізація, але в його пам'яті не закарбувалося якоїсь особливої зміни, яка би з Залужним відбулась.

“Він був сфокусований і зібраний завжди, відколи я з ним познайомився. Тому він таким і залишався. Для нього нічого не змінилося. Він готувався все життя до цього нападу, і от цей момент настав. Залужний просто робив свою справу. І це дає завжди таку впевненість”, — розповів Резніков.

Він пригадав, що заступник Залужного Євген Мойсюк та начальник Генштабу Сергій Шаптала також були абсолютно спокійні.

“Ну, правда, багато матюків, звісно, було включено в команди. Коли йшла команда "Стріляй!", то вона звучала трохи іншими словами”, — розповів Резніков.

За його словами, президент Володимир Зеленський теж був абсолютно зібраний.

“Жодного якогось такого переключення, тому що він теж внутрішньо був готовий. Ми з ним багато до цього це обговорювали. І коли в Мюнхен літали на конференцію і назад поверталися. Тому ми всі були внутрішньо готові", — сказав Резніков.

Як вдалося підтвердити УП в Офісі президента, за один лише день 24 лютого Зеленський мав вісім телефонних розмов зі світовими лідерами на найвищому рівні.

Йдеться про:

  • президента США Джо Байдена,
  • канцлера Німеччини Олафа Шольца,
  • прем'єра Великої Британії Бориса Джонсона,
  • канцлера Австрії Карла Негаммера,
  • президента Туреччини РеджепаТаіпа Ердогана,
  • прем'єрку Швеції Магдалену Андерссон,
  • президента Європейської Ради Шарля Мішеля,
  • президента Франції Еммануеля Макрона.

В мирний час на організацію кожної такої розмови йшли тижні, а то й місяці складних дипломатичних перемовин.

Війна. Усі останні новини

21 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він додав, що це означає крах Мінських домовленостей.

За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення “військової операції з денацифікації та демілітаризації”. Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

Читайте також

Росіяни намагаються заблокувати Авдіївку, Сили оборони за добу відбили 40 атак. 411 день війни. Онлайн

На початок