Безоплатний військовий вишкіл для цивільних провели військові добробату "Айдар 95" у Черкасах. За інструкторів, які передають свій досвід усім охочим, – вихідці із батальйону, які воювали за Україну з 2014 року, розповів Суспільному керівник проєкту Костянтин.
Анна на вишколі вперше. Навчитися військової справи мріяла з дитинства. На інформацію про навчання натрапила в інтернеті. Вирішила здійснити давнє бажання.
"Хотілося дуже, в мене батько зараз на війні і плюс я волонтер – допомагаю хлопцям. Дуже велике бажання", – розповіла черкащанка Анна.
Євген на вишколі вшосте. В армії не служив, мав лише теоретичні знання. Тут здобуває практичні.
"Це довійськова підготовка. Має бути в кожного українця, бо війна в країні. Якщо людину призвуть, їй буде набагато легше адаптуватися, розуміти це все. Їй не буде все в новинку і вона не буде це на ходу вчити", – розповів черкащанин Євген.

Такі вишколи не можуть замінити повноцінну службу в армії, говорить керівник вишкільного центру Костянтин. Проте необхідні базові знання тут отримати можна.
"Можуть отримати навички з тактичної медицини, поводження зі зброєю, інженерної справи, топографії тощо. Цивільні можуть проходити тут", – сказав керівник вишкільного центру "Айдар 95" Костянтин.
Більшість інструкторів має військовий досвід і ділиться ним із цивільними. Деякі з відвідувачів потім виявляють бажання пристати до бойового підрозділу "Айдар" та підписують контракт із ЗСУ. Для цього замало успішно пройти медкомісію, говорить виконувач обов’язків голови ГО "Айдар 95" з позивним "Професор". Є певні критерії відбору.

"Перш за все, це порядність. У нас сухий закон, абсолютна заборона на всі спиртні напої. Це стосується бази, підрозділу, побуту. Особливо на фронті. Один випадок у нас був: людина молода, вмотивована, професійно підготовлена, порушила цей закон, – вона вже іншому підрозділі", – розповів в.о. голови ГО "Айдар 95" з позивним "Професор".
Такий суровий відбір Анну не лякає. Дівчина рішуче налаштована отримати необхідні знання і стати військовою.
"Почула, що можна тут навчатися і стать добровольцем. Є свої нюанси: медкомісія, фізпідготовка. Якщо пройдеш, то буде добре. Таке бажання дуже є", – сказала черкащанка Анна.
У планах вишкільного центру збільшити кількість навчань з одного до кількох разів на тиждень. Виконувач обов’язків голови ГО "Айдар 95" каже, що на це є запит від відвідувачів.


Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України