У Рівному дев'ятий рік поспіль проводять акцію "Паска для друга". На трьох локаціях волонтери випікають великодній хліб для військових на передовій, поранених бійців та переселенців. До роботи залучають самих бійців та сім'ї ВПО.
До Великодня у Рівненському коледжі економіки та бізнесу випікають паски, які поїдуть і в місцеві госпіталі, і на передову.
"Сьогодні ми випікаємо 200 пасок. Обов'язковий компонент — це, звичайно, борошно, дріжджі, масло, олія, різні сухофрукти. Для того, щоб вона була солодкою і крихкою, ми додаємо цукор. Готуємо з любов'ю і з натхненням", — розповіла голова циклової комісії харчових технологій Анна Сухецька.


Приготовлені паски волонтери прикрашають синьо-жовтими кольорами.
"Глазур ми готуємо з цукрового сиропу. Ми брали цукор, додавали до нього воду, а також лимонний сік і вже по завершенню желатин. Ми декоруємо також присипкою, яка в таких патріотичних. Тут можуть бути різні домішки й кружечки, будь-якого типу", — говорить викладачка коледжу Марія Мульчук.


Великодній хліб волонтери пакують разом зі святковим печивом та дитячими малюнками для військових.


Великодній хліб у коледжі випікатимуть ще тричі, до прикрашання пасок планують долучити переселенців. Акцію під назвою "Паска для друга" організовує управління культури та туризму Рівненської ОДА дев'ятий рік поспіль.
"Цього року ми випікаємо пасочки одразу на трьох базах. Це військовий госпіталь у Клевані, коледж економіки й бізнесу, і Бугринська територіальна громада нам дуже допомагає. Наприклад, хлопці й дівчата, які знаходяться на реабілітації у госпіталі, ми з ними випікали цього року паски та прикрашали. Вони розповідали, що хочуть передати своїм побратимам пасочки, що вони хочуть бути з ними", — повідомила начальниця обласного управління культури й туризму Любов Романюк.
Читайте також
- Рівнерада прийняла рішення щодо нерухомості, землі і закону стосовно УПЦ МП
- Шелтер для жертв насильства та війни: як він працює на Рівненщині
- В Україні впроваджують інститут помічника ветерана. Коли стартує проєкт та що він передбачає
- Демографія і відбудова України: експертка назвала проблеми, які доведеться вирішувати
- У Рівному демонтували символ СРСР, який був у декомунізаційному переліку
- Ігрова залежність: експертка пояснила, як допомагають людям в Україні
- Екологічний Великдень: експертка дала поради, як підготуватись до свята без шкоди для здоров'я та довкілля
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: