"Захворюваність найбільша в Україні": яка ситуація із коронавірусом на Полтавщині

"Захворюваність найбільша в Україні": яка ситуація із коронавірусом на Полтавщині

"Захворюваність найбільша в Україні": яка ситуація із коронавірусом на Полтавщині
фото: Суспільне Полтава

У Полтавській області захворюваність на коронавірус стабілізувалася на одному рівні, але це найбільший показник серед інших регіонів в Україні. Про це Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Від початку пандемії на Полтавщині підтвердили 228 560 випадків COVID-19, із них 1 534 за тиждень. Це майже на 200 менше, ніж за попередній період – із 24 до 30 березня хворих виявили 1 715.

Крім того, за тиждень із підтвердженим коронавірусом в області померло дев’ять людей. Загалом же за час пандемії було 4 573 летальних випадки.

Найбільше хворих із коронавірусом нині у Карлівській громаді.

Зниження порівняно з попереднім тижнем незначне. Якщо оцінювати за останні три тижні, то в нас захворюваність стабілізувалася на одному рівні. Циркулює штам "Омікрон", він має різні генетичні лінії. До Полтавської області вже дійшли найбільш сучасні, у тому числі "Кракен" і "Ортус". Іншої симптоматики вони не мають, немає достовірних даних, що перебіг захворюваності більш тяжкий чи супроводжується більшою смертністю. Однак, є дані, що він найбільш швидко поширюється. Щеплення проти даних генетичних ліній ефективні.

За рівнем захворюваності в Україні Полтавщина нині перебуває на першому місці, повідомив Суспільному Андрій Байбарза. У середньому показник захворюваності у регіонах складає 44,9 на 100 тисяч населення, а в Полтавській області – 111 на 100 тисяч населення.

Що відомо

  • Вперше карантин через коронавірус в Україні запровадили 12 березня 2020-го.
  • Перший випадок захворювання на коронавірус на Полтавщині виявили у березні 2020-го року.
  • На Полтавщину вакцину від коронавірусу уперше доставили 24 лютого 2021-го року.
  • Саму ж вакцинацію в області почали 25 лютого 2021-го. Першим щепили працівника обласної інфекційної лікарні Романа Пономаренка.

Читайте також

У громаді на Полтавщині планують розширити амбулаторію

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок