До Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького передали артефакти, що знайшли на Харківщині. Деякі зі знахідок можуть датуватися 5-6 сторіччям до нашої ери, розповіли Суспільному в музеї.
Військові з Харківщини передали історичному музею імені Яворницького наконечники стріл, ножі, монети та прикраси. У археологічному відділі припускають: одне з металевих вістрь – скіфське, а отже датується 5-6 сторіччям до нашої ери.

Також передали наконечники списів, ножі, серпи та цвях. У загальному переліку – близько сімдесяти експонатів.
"Знахідки ситуативні, тобто сапери займалися своєю справою, робили наші території безпечними. І паралельно на їхні металодетектори потрапляли предмети ідентифіковані ними як старовина", – розповіла заступниця директора історичного музею імені Яворницького Валерія Лавренко.

Найстаріша знахідка військових, кажуть у музеї, це скіфський наконечник стріли. Є і предмети побуту: ножі, серпи, гудзики. Вони молодші за віком – 9-15 століття уже нашої ери, розповідає археологиня Анна Юрченко.
"Це фрагменти клепаних казанів, ручки казанів. І такий цікавий момент, вона зламана, мала бути довга – це виделка для діставання м’яса з казану, під час походу нею м'ясо можна було діставати", – каже вона.
Унікальною для музею знахідкою стала хрестоподібна підвіска. Археологиня пояснює: у 9 столітті християнство не було поширене на території східної України.

"І алани, і слов’яни і болгари лишаються язичниками, але це була максимально віротерпима держава", – розповіла Анна Юрченко.
Ці знахідки – не перші, які військові передали історичному музею, каже заступниця директора.
"Під час риття окопів було знайдене поховання жінки доби бронзи, був невеликий горщечок ліпний, хлопці викликали музейників, там була комічна ситуація, вони боялися що за ними буде якесь прокляття, вони питали: точно не буде прокляття? Ми не хотіли", – розповідає заступниця директора історичного музею імені Яворницького Валерія Лавренко.
Старожитності сапери дістали з кремаційного могильника, припускають у музеї. Надалі їх відновлюватимуть реставратори, потім додадуть до музейних списків.
Читайте також
«Мереживо барв». У Дніпрі відкрили виставку майстрині петриківського розпису Вікторії Тимошенко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро