Кризова кімната і центр соціальної підтримки: куди у Дніпрі звертатися постраждалим від домашнього насильства

Кризова кімната і центр соціальної підтримки: куди у Дніпрі звертатися постраждалим від домашнього насильства

Кризова кімната і центр соціальної підтримки: куди у Дніпрі звертатися постраждалим від домашнього насильства
Дніпровська міська рада

У Дніпрі людям, які постраждали від домашнього насильства, надають допомогу у кризовій кімнаті при Денному центрі соціально-психологічної допомоги та в Центрі соціальної підтримки "Мамине щастя". Про це йдеться на сайті Дніпровської міської ради.

Кризова кімната діє як для жінок та дітей, так і для чоловіків. Це спеціально обладнане приміщення з усіма необхідними умовами проживання.

Термін перебування у кризовій кімнаті — 10 діб. В окремих випадках цей строк може бути подовжено, але не більше, ніж до 20 діб.

"Тут попіклувались про безпеку постраждалих: по-перше, адреса кризової кімнати не розголошується, по-друге — це приміщення обладнане тривожною кнопкою. Тобто за необхідності фахівці оперативно можуть викликати поліцію", — розповіла начальниця управління соцзахисту міськради Ірина Максименко.

За 2022 рік у кризовій кімнаті проживало 40 людей, а лише за січень-березень цього року — 18.

Отримати допомогу у кризовій кімнаті можна, звернувшись до Денного центру соціально-психологічної допомоги за адресою вул. Нігояна, 3, телефон: 066 448 61 54. Або ж звернувшись через Довіру 056 767 18 41 або мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги: 056 785 73 60.

Крім кризової кімнати, жертви домашнього насильства можуть отримати допомогу в другому відділенні Центру соціальної підтримки "Мамине щастя". Тут приймають лише жінок без дітей.

"У нас був випадок з жінкою-іноземкою. Вона студентка медичної академії, володіла лише англійською мовою. Її переслідував співмешканець, він її дуже побив. За допомогою перекладача ми змогли їй надати всі послуги", — зазначила директорка центру Марина Земенкова.

У відділенні є все необхідне для комфортного проживання: приміщення складається з двох кімнат, санвузла з пральною машиною, кухні з необхідною технікою та їдальнею. Обладнано також тривожною кнопкою.

Нині у другому відділені проживає одна жінка. Усього в "Маминому щасті" (включно з відділенням для матерів з дітьми) проживають 9 жінок та 14 дітей.

Читайте також

На Дніпропетровщині запрацювали чотири кабінети жіночої консультації для постраждалих від насильства: адреси

"Тут цікаво, затишно, безпечно": У Кам’янському на Дніпропетровщині відкрили центр для жінок та дівчат "Свій простір"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок