Перше святкове богослужіння українською та освячення верби провели сьогодні, дев'ятого квітня, у Свято-Покровському кафедральному соборі, де тиждень тому містяни проголосували за перехід до православної церкви України. Про це Суспільному Хмельницький розповів єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський Павло, який і очолив богослужіння.
Як проходило перше богослужіння українською у соборі, хто і чому завітав до храму — у матеріалі Суспільного Хмельницький.
Хмельничанка Євгена прийшла до собору, аби освятити вербу. Жінка каже: "Відколи війна почалася і я дізналась, що у соборі московський патріархат, то я дуже рідко заходила до нього. Але я йду до Бога, я не йду до тих всіх священників. А зараз буду частіше ходити, мені подобається. Добре, що перейшли на українську. Це наше".
Хмельничанин Володимир — мешкає поруч із собором. Розповів, що після початку широкомасштабного вторгнення його не відвідував. Та пояснив чому: "Всіх московських попів потрібно було вигнати ще коли розпався Радянський союз і зробити українську церкву, а не чекати 30 років, поки побили військового. І ніхто не захистив його — повна церква була людей і ніхто не став на його захист".

Василь Караульний сказав, що він один з ініціаторів створення автокефальної церкви у Хмельницькому у 1990 роках.
"Я дожив до того, що в Хмельницькому українська церква — у мене сльози на очах. У Хмельницькому українська церква у головному храмі, дякуючи Богу. Хочу ще й дожити до перемоги", — говорить Василь.
За словами голови парафіяльної ради Свято-Покровського кафедрального собору Юрія Смаля, це богослужіння — історичне для Хмельницького.
"Історичне, оскільки кафедральний собор, який будували всі хмельничани, врешті-решт перейшов до Православної церкви України. Це дуже важливо і святково", — сказав Юрій Смаль.
Як розповів Юрій Смаль, документи про перехід собору до Православної церкви України, подали в п’ятницю, сьомого квітня.
"Вони вже знаходяться на реєстрації. Нам в обласній військовій адміністрації пообіцяли, що все буде оформлено до Великодня", — каже голова парафіяльної ради.

Попередні священнослужителі Свято-Покровського кафедрального не виявили бажання перейти до Православної церкви України, розповів єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський Павло.
"Хор, який виконував святкові піснеспіви богослужіння, це хор, який багато років тут співає, він залишився з помісною православною церквою. Всі уставні богослужіння, які відбуваються Страсного тижня почнуться у цьому храмі із середи", — говорить єписком Павло.
За його словами, великодні богослужіння у Свято-Покровському кафедральному соборі заплановані на вечір, 15 квітня та ранок 16 квітня.
Авторка: Наталія Сідова.
Читайте також
- У Нетішині на Хмельниччині проголосували за перехід двох храмів з УПЦ (МП) до ПЦУ
- Хмельницького іподиякона УПЦ зі Свято-Покровського кафедрального собору оголосили у розшук
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.