"Інноваційна й непередбачувана". На Олімпіаді-2024 дебютує змішана естафета зі спортивної ходьби: формат змагань

"Інноваційна й непередбачувана". На Олімпіаді-2024 дебютує змішана естафета зі спортивної ходьби: формат змагань

"Інноваційна й непередбачувана". На Олімпіаді-2024 дебютує змішана естафета зі спортивної ходьби: формат змагань
AP Photos

У програмі вона замінить чоловічі перегони на 50 км.

World Athletics анонсували формат дебютної змішаної естафети зі спортивної ходьби на літніх Олімпійських іграх. Перший в історії комплект медалей у дисципліні наступного року буде розіграний у Парижі.

Досі на Олімпійських іграх розігрували три комплекти нагород в особистих турнірах зі спортивної ходьби. Чоловіки змагалися на дистанціях у 20 та 50 кілометрів, жінкам натомість випадало проходити тільки 20 км.

Чоловічі 50-кілометрові змагання від 1932 року лише одного разу не потрапляли до олімпійської програми — на Іграх 1976-го в Монреалі. Наступного року їх також не буде в розкладі змагань.

Замість 50-кілометрової гонки у Франції дебютуватиме новий формат перегонів у спортивній ходьбі — змішана естафета. World Athletics та Міжнародний олімпійський комітет остаточно узгодили, як саме проходитиме турнір наступного року.

Формат змішаної естафети на Олімпіаді-2024

  • На старт вийдуть 25 команд з двох спортсменів — одного чоловіка та однієї жінки.
  • Член кожної команди подолає по два рівнозначних відрізки. Загалом таких відрізків буде чотири для кожної команди.
  • Для гонки обрали класичну протяжність традиційного олімпійського марафону — 42.195 км. Кожен зі спортсменів відтак долатиме один відрізок протяжністю понад 10 км.
  • Тривалість естафети складатиме близько трьох годин. Змагання проходитимуть поблизу Ейфелевої вежі, на одній дистанції з одиночними турнірами.

Критерії відбору на змішаний олімпійський турнір 2024 року організатори обіцяють оприлюднити згодом.

"Ми в захваті від проведення ще однієї змішаної естафети в програмі Олімпіади, аби продемонструвати навички і чоловіків, і жінок в одному турнірі. Цей формат розроблений, аби бути інноваційним, динамічним та непередбачуваним. Ми віримо, що його легко зрозуміють фанати, що він забезпечить захопливі змагання та, що важливо, вперше гарантує повну гендерну рівність на олімпійському турнірі з легкої атлетики", — коментує новий формат виконавчий директор World Athletics Джон Ріджон.

Олімпіада-2024: що відомо

  • Змішана гонка зі спортивної ходьби відбудеться 7 серпня 2024 року. Початок змагань запланований на 7:30 ранку за місцевим часом.
  • У Парижі відмовилися від ідеї проведення 50-кілометрової жіночої гонки у спортивній ходьбі, що входила до програм чемпіонатів Європи та світу минулого року.
  • Усі змагання з легкої атлетики на Олімпіаді в Парижі відбудуться в період 1-11 серпня.
  • МОК досі не визначився, чи будуть присутні на наступній Олімпіаді спортсмени з Росії та Білорусі. Відповідне рішення ухвалять згодом.

Вибір редакції

На початок