Ідентифікували директора санаторію, до якого депортували дітей з Херсона і погрожували їм — Асоціація реінтеграції Криму

Ідентифікували директора санаторію, до якого депортували дітей з Херсона і погрожували їм — Асоціація реінтеграції Криму

Ідентифікували директора санаторію, до якого депортували дітей з Херсона і погрожували їм — Асоціація реінтеграції Криму
Незаконний "директор" євпаторійського санаторію "Здравниця", в якому дітей з Херсона погрожували "відправити на яму" Фото: Асоціація реінтеграції Криму/Facebook

Встановлені дані незаконного "директора" євпаторійського санаторію "Здравниця", в якому дітей з Херсона погрожували "відправити на яму". Це Сергій Назрієв, уродженець Луганської області, який багато років жив у Росії і очолював адміністрацію села Абрау-Дюрсо у Краснодарському краї. Про це у Facebook повідомила Асоціація реінтеграції Криму із посиланням на "Крим. Реалії".

Повідомляється, що Назрієв незаконно переїхав із родиною до Криму у 2016 році. У злочинній ролі "директора" він публічно визнавав, що восени 2022 року в "Здравниці" перебували понад 1000 дітей із Херсонської та Запорізької областей, з якими окупанти вели незаконну "активну роботу".

"Крим.Реалії" наводять приклад утримання у "Здравниці" 17-річної Марії Сенчук та 18-річної Анастасії Митрофанової з Херсона. Дівчата стверджують, що їх обманом відправили до євпаторійського санаторію "Здравниця" з того часу ще окупованого Херсона. У таборі українських дітей змушували співати гімн Росії та вставати під час його виконання, а підліткам із проукраїнською позицією загрожували тортурами, відправленням "на яму", а також "зашити рот чорними нитками", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • 5 квітня 2023 року додому повернули ще одного вихованця Олешківського будинку-інтернату. Хлопця разом з іншими дітьми незаконно вивезли до РФ.
  • 24 березня на Херсонщину повернули сімох дітей, яких у жовтні 2022 року примусово вивезли російські військові.
  • До України вдалося повернути 15 українських дітей спільно з їхніми мамами та законними представниками. Це діти з міст Харківської та Херсонської областей, що були окуповані ще на початку війни.
  • 23 жовтня 2022 року 16 українських дітей у віці від 6 до 17 років Олешківського дитячого будинку-інтернату, згідно з "наказом" окупаційної влади "Про евакуацію дітей", вивезли на територію тимчасово окупованого Криму для "оздоровлення".
  • 21 жовтня 2022 року окупаційна влада Херсонщини оголосила "евакуацію" з Херсона на лівий берег через нібито можливі обстріли ЗСУ. І ця паніка зіграла їм на руку – вони депортували до Росії дорослих і дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування.
  • 21 жовтня 2022 року військові РФ вивезли машинами швидкої допомоги до тимчасово окупованого Сімферополя 46 дітей до 5 років Херсонського обласного будинку дитини.

Читайте також

Виноробня імені Трубецького на Херсонщині позбулась імені російського князя

Російські війська оголосили про примусову евакуацію у Скадовську на кінець квітня — Генштаб

Росіяни поширили фейк про дозвіл від СБУ на розстріл дезертирів на Херсонщині

"Б'ють по сільськогосподарських площах, де люди намагаються відродити регіон". Гуменюк про обстріли Херсонщини

Обстріли машини швидкої допомоги, убезпечення пам'ятників. 409 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок