У Житомирі родина Рафальських – Олексій, Ліна та їхні діти: Владислав, Ілля та Катруся готуються святкувати католицький Великдень. Ліна розповідає, що була найменшою в багатодітній родині, але з дитинства пам'ятає, як мама пекла паски.
"Але це відбувалося зовсім не так, як в сучасних умовах, – розповідає Ліна Рафальська. – У нас у мами є піч, в якій вона завжди замішувала тісто. Потім воно підходило і був цілий процес, тому що велика родина і завжди треба було багато тіста. Від мами залишилася ця традиція пекти паску. Завжди мама мені говорила, що в цей день треба загадувати бажання. Сьогодні я мріяла про те, щоб моя родина була завжди разом, щоб якнайшвидше настав день перемоги і всі наші захисники повернулися, за яких ми молимося".

Ліна каже, що паску пече за маминим рецептом, але завжди додає і свої інгредієнти.
"Я додала цедру апельсина. Так мама ніколи не робила. Це буде такий мій лайфхак", – каже Ліна Рафальська.

Жінка розповідає, що крім паски, вона з тіста пече пасхальних зайчат для дітей.
"Робимо йому вушка, розтягуємо, скручуємо. Можна брати чорницю, а можна перчик. Виходять очка і носик", – розповідає і показує Ліна Рафальська.


Олексій говорить, що в їхній родині є свої традиції.
"В моїй родині так не було прийнято, що батьки разом зі своїми дітьми спільно моляться, – розповідає Олексій Рафальський. – У нашій родині ми запровадили таке з дружиною: щовечірня молитва завжди відбувається в сімейному колі з дітьми, обов'язково біля ікони. І закінчується благословенням батьками дітей на ніч".


"Вже приготували паску. Сподіваюся, що вона вже допеклася. Можемо подивитися, що в нас вийшло. Ось тут є зайчики, пасочки і пташечки. Колись мама завжди так робила, і я так роблю", – каже Ліна Рафальська.
Ліна додає, що прикрашають паски сини Владислав та Ілля.
"Намазуємо глазур на паски, насипаємо кондитерські прикраси. Це прикраси у вигляді різних фігурок", – каже Ілля Рафальський.

А ще за маминим рецептом Ліна готує крашанки, які діти також прикрашають.
"Моя мама завжди так робила: брала в тканину яєчка. Вона брала листочки з дерев, що розпустилися, завязувала в тканину, а потім в цибульник. На місці листочків залишився візерунок і ось така краса вийшла".


Читайте також
- На Житомирщині на Великдень біля храмів чергуватимуть більше 400 поліцейських.
- Майстеркласи та фотолокації: як святкуватимуть Великдень у Житомирі.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: