У волейбольній Лізі чемпіонів відбудеться перший польський фінал в історії: хто боротиметься за перемогу у турнірі

У волейбольній Лізі чемпіонів відбудеться перший польський фінал в історії: хто боротиметься за перемогу у турнірі

У волейбольній Лізі чемпіонів відбудеться перший польський фінал в історії: хто боротиметься за перемогу у турнірі
CEV Champions League Volley

Польща планує перенести цей матч до своєї країни.

У волейбольній Лізі чемпіонів завершились другі матчі півфіналу змагань. За їхніми підсумками визначились фіналісти сезону 2022/23.

До цьогорічної четвірки найсильніших волейбольних команд Європи потрапили "Перуджа" Олега Плотницького, польські клуби "Закса" та "Ястшембський Венгель", а також турецький "Галкбанк". Вперше за два роки до цієї стадії Ліги чемпіонів не вийшов італійський "Трентіно".

Першим фіналістом волейбольного єврокубка у нинішньому сезоні став "Ястшембський Венгель". Протистояння з "Галкбанком" польский клуб розпочав з виїзної перемоги 3:1, однак у домашній грі програв з рахунком 2:3. Попри цей результат "Ястшембський Венгель" переміг за підсумками двох матчів і вийшов в перший фінал Ліги чемпіонів у своїй історії.

Другим фіналістом стала "Закса". У півфіналі змагань вона двічі обіграла "Перуджу" з рахунком 3:1. Ця польська команда втретє поспіль вийшла до фіналу Ліги чемпіонів - у попередніх двох сезонах вона здобула дві перемоги. Таким чином, Олег Плотницький втретє поспіль вибув з єврокубка у півфіналі, а "Закса" забезпечила перший польський фінал в історії Ліги чемпіонів.

Півфінали Ліги чемпіонів з волейболу

  • "Ястшембський Венгель" – "Галкбанк" 2:3 (3:1 - перший матч)
  • "Перуджа" – "Закса" 1:3 (1:3 - перший матч)

Перший польський фінал волейбольної Ліги чемпіонів має відбутись 20 травня у Турині, однак Польща планує перенести матч до себе. Про це після завершення півфіналів повідомив президент Польського волейбольного союзу (PZPS) Себастьян Свідерські.

"Що стосується розмов про можливе перенесення фіналу, то поки немає конкретики. Насправді ініціатива має виходити від організатора, в даному випадку італійської федерації. Якщо вони захочуть, ми, звичайно, сядемо за стіл переговорів, але не все на нашому боці. Треба чекати, у жіночій Лізі чемпіонів теж може бути турецький фінал. Звичайно, турки можуть організувати матч. Найкращим рішенням було б перенести жіночий фінал до Туреччини, а чоловічий – до Польщі. Але почекаємо. Все на боці італійської федерації. Ще є трохи часу. Якщо щось станеться, ми вас повідомимо", - сказав Свідерський.

Що відомо про волейбольну Лігу чемпіонів

  • У півфіналі жіночої Ліги чемпіонів три турецькі команди ("Фенербахче", "Вакифбанк" та "Еджзаджібаші"), а також один представник Італії - "Новара", яка виграла перший матч з рахунком 3:2.
  • Вперше за вісім років у фіналі Ліги чемпіонів з волейболу немає жодного італійського клубу.
  • Українським учасником Ліги чемпіонів з волейболу у сезоні 2022/23 був слобожанський клуб "Прометей", який на груповому етапі посів останнє місце.
  • Російські та білоруські клуби недопущені до єврокубка через повномасштабне вторгнення в Україну, утім, їхні спортсмени можуть грати в складах інших команд.
На початок