Більше не "російська художниця": Штутгартський музей дерусифікував Олександру Екстер

Більше не "російська художниця": Штутгартський музей дерусифікував Олександру Екстер

Більше не "російська художниця": Штутгартський музей дерусифікував Олександру Екстер
Фото: gettyimages.com

На сайті Штутгартського музею Staatsgalerie (Німеччина) прибрали визначення Олександри Екстер як російської художниці та додали інформацію про життя в Києві. Про це 4 квітня повідомила кураторка Анна Ветцлер-Манюк виданню "Esthete газета".

Кураторка зазначає, що зараз на сайті музею можна прочитати інформацію про те, що Олександра Екстер народилася в місті Білосток, що нині належить Польщі, виросла у Києві та була пов'язана з художниками-авангардистами з різних країн.

Авангардистка Олександра Екстер: українська чи російська амазонка

У постійній експозиції музею Staatsgalerie представлені скульптури двох українських митців: Олександри Екстер та Олександра Архипенка.

Більше не "російська художниця": Штутгарський музей дерусифікував Олександру Екстер
"Іспанський танцівник", Олександра Екстер (1926)

Екстер також була відома тим, що створювала сценічні декорації та костюми. Якось режисер із Данії Пітер Урбан Ґад замовив у неї 40 маріонеток для своєї стрічки. Фільм не був завершений, а маріонетки потрапили до музеїв по всьому світу. У музеї Staatsgalerie зберігається одна з цих робіт – "Іспанський танцівник", створена 1926 року.

Що відомо

  • У нью-йоркському Музеї мистецтва Метрополітен (Metropolitan Museum of Art) змінили назву картини Едґара Деґа з "Російські танцівниці" на "Танцівниці в українських костюмах". Також Архипа Куїнджі, Івана Айвазовського та Іллю Рєпіна перестали підписувати "російський художник".
  • Стеделек-музей – Міський музей Амстердама – тепер класифікує художника Казимира Малевича як українця. Раніше його підписували як російського художника.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок