На Полтавщині розселилися бабаки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

На Полтавщині розселилися бабаки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

На Полтавщині розселилися бабаки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Суспільне Полтава

На Котелевщині, на території колишнього Більського городища, розселилися бабаки. Вони їдять траву, риють нори та вилізають фотографуватися. Місцеві їх підгодовують, а працівники заповідника "Більськ" показують туристам.

"Саньок, Вітьок, Геннадій. Ми вже їх розрізняємо. Ми так з колегами жартома понадавали їм імена", так про бабаків, які живуть на колишньому Більському городищі, говорить працівниця заповідника Оксана Дорошенко. Тут вона проводить велоекскурсії та фотографує.

"Навкруги отого дерева, по праву, ліву сторони можна зустріти чимало їхніх нірок. З кожним роком їх більшає. Можна побачити, як вони беруть травичку, в лапках тримають і кумедно гризуть. Це дуже приємне видовище", − розповідає Оксана Дорошенко.

За десяток років бабаки розселилися приблизно на 5 кілометрів вздовж валів колишнього Більського городища.

Бабак з Більського городищаСуспільне Полтава

Бабак з Більського городища

"Старші бабаки, дорослі – більш полохливі, в них добре розвинений інстинкт самозбереження. Вони свистом попереджують про небезпеку. І якщо відстань для них стає критичною, то одразу ховаються в нірки. А молодші бабаки, дитинчата, які народилися цього року, ще не такі полохливі. За ними можна поспостерігати, як вони бігають, граються, кумедно стоять на задніх лапках", − розповідає Оксана Дорошенко.

Підгодовують бабаків місцеві – приносять до нірок ячмінь, пшеницю та кукурудзу. Також вони їдять степові рослини і деяких комах, каже біолог Віктор Закалюжний.

Нора бабакаСуспільне Полтава

Нора бабака

"Це один з найкрупніших гризунів європейського континенту. Довжина тіла досягає 50-70 сантиметрів, середня вага – 6-9 кілограмів. Коли вони виходять на харчування, то у них є дві особини сторожових, які стоять і оглядають, чи немає ворогів", − розповідає Віктор Закалюжний.

Людей близько до себе гризуни не підпускають – тікають або ховаються в нори.

Працівниця заповідника "Більськ" Оксана Дорошенко розповідає: "Я десь отам на стежечці стояла. Саме з оцієї нірки він виглядав на двох лапках. Дуже колоритний кадр був. Серед цієї шавлії, сонечко на нього світило, просто смак! А я дістала фотоапарат і думаю: «Ще на крок ближче, ще на крок ближче, ще трішечки, бо далеко». І поки трішки, він собі в нірку пірнув, не став чекати".

Територія історико-культурного заповідника "Більськ", де живуть бабакиСуспільне Полтава

Територія історико-культурного заповідника "Більськ", де живуть бабаки

Нори бабаки риють на глибину від 50 до 100 сантиметрів. Під землею їхні ходи можуть простягатися на кілька метрів. А на поверхні тварини витоптують стежки у траві.

"Лисиця доросла привела свій виводок на полювання, старі бабаки, дорослі, загнали діток в нірки, самі стали, мов вартові, пересвистувалися і не підпускали лисиць", − каже Оксана Дорошенко.

"У другій половині літа бабаки інтенсивно харчуються, відгодовуються рослинною їжею. Збільшують свою масу тіла від 800 грамів до кілограма й більше. І це слугує їм запасом поживних речовин на зимовий період", − каже біолог Віктор Закалюжний.

Бабак біля своєї нориСуспільне Полтава

Бабак біля своєї нори

За словами біолога, у середині осені бабаки ховаються в нори для зимової сплячки. Прокидаються зазвичай на початку весни.

Повне відео

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди