Збірна Англії у серії пенальті перемогла Бразилію у першій жіночій Фіналіссімі в історії футболу

AP Photo/Ian Walton

"Левиці" здобули другий міжнародний титул після перемоги на Євро-2022.

На лондонському стадіоні "Вемблі" відбулася перша в історії футболу жіноча Фіналіссіма. У матчі змагалися дві найкращі жіночі команди Європи та Південної Америки, згідно з результатами останніх континентальних першостей.

Учасницями Фіналіссіми-2023 стали збірна Англії та Бразилії. У 2022 році саме ці збірні виграли чемпіонат Європи та Південної Америки відповідно.

До очного протистояння у Фіналіссімі жіноча збірна Англії підійшла після першого титулу на Євро. У фіналі 2022 року англійські гравчині обіграли німкень у овертаймі (2:1) за суддівства української арбітрині Катерини Монзуль. Натомість збірна Бразилії зіграла у першій в історії жіночій Фіналіссімі як восьмиразова переможниця Кубка Америки.

Що відбувалося на полі

Перший гол в істрії жіночої Фіналіссіми на 23-й хвилині матчу на "Вемблі" забила півзахисниця "Манчестер Юнайтед" - Елла Енн Тун. Через шість хвилин після цього Англія мала шанс подвоїти перевагу в рахунку, однак арбітриня Стефані Фраппар скасувала м'яч Лорен Джеймс.

В основний час футболістки збірної Бразилії змогли зрівняти рахунок у грі на третій хвилині компенсованого часу до другого тайму. Після навісу до штрафного майданчика голкіперка Англії Мері Ерпс не зафіксувала м'яч у руках. Цим скористалась ексгравчиня "Барселони" та чинна футболістка "Роми" - Алвеш да Сілва Андресса.

В екстратаймах Англія та Бразилія не змогли відзначитись бодай голом, тому долю першої жіночої Фіналіссіми визначила серія одинадцятиметрових ударів. Завдяки чотирьом результативним ударам та двом помилкам суперниць, перемогу у матчі здобула збірна Англії, яка виграла серію з рахунком 4:2.

Жіноча Фіналіссіма-2023

• Англія – Бразилія 1:1 (4:2 за пенальті)
  • Голи: Елла Енн Тун, 23 - Андресса, 90+3

Після завершення Фіналіссіми тренерка збірної Англії Саріна Вігмен зазначила, що її команда здобула перемогу завдяки підтримці трибун. Також наставниця "Левиць" відзначила досвід попередніх матчів, після того як на Євро-2022 англійські гравчині двічі грали в екстратаймах на стадії плей-оф.

"Досвід завжди допомагає. Ви розумієте ситуацію і свої відчуття, коли граєте перед 83 тисячами гучних глядачів. Це дійсно допомагає і показує, на що ми здатні та знаємо, яку роботу потрібно виконувати в серії одинадцятиметрових. Кожен досвід допомагає рухатися вперед", - сказала Саріна Вігмен.

Що відомо про Фіналіссіму

• У 2022 році відбулася перша за 29 років Фіналіссіма у чоловічому футболі, де перемогла збірна Аргентини - переможець Копа Америка-2019.
  • У 2022 році відбулася перша в історії Фіналіссіма в футзалі - її переможцем стала команда Португалії.
  • Англія та Бразилія візьмуть участь у жіночому чемпіонаті світу 2023 року. Збірна Англії зіграє на груповому етапі проти Гаїті, Данії та Китаю, а Бразилія - Франції, Ямайки та Панами.