Чи запрацюють станції-привиди київського метро

Чи запрацюють станції-привиди київського метро

Ексклюзивно
Чи запрацюють станції-привиди київського метро
Недобудована станція київського метрополітену "Львівська брама". Фото: КП "Київський метрополітен"

Добудова та відкриття станцій "Львівська Брама" і "Теличка" "зеленої" гілки київського метрополітену, наразі не планується. Як стало відомо Суспільному, на це міська влада не передбачила кошти.

Як повідомили у КП "Київський метрополітен", 24 грудня 2020 року Київська міська рада затвердила рішення "Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2021–2023 роки", проте виділення коштів на будівництво станцій та їх вестибюлів не передбачені. Тому строки добудови та відкриття знову переносяться на невизначений термін.

У лютому 2022 року, ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, КП "Київський метрополітен" оголосило тендер на проектування входу станції метро "Львівська брама" з очікуваною ціною 73,4 мільйона.

Згідно з документацією, вихід буде не на Львівській площі, як планували раніше, а на Січових Стрільців, тобто на 300 метрів на захід.

"Після включення вищезгаданих заходів до "Програми економічного і соціального розвитку м. Києва" та відповідно виділення коштів на поточний та наступні роки, КП "Київський метрополітен" забезпечить виконання робіт", — зазначили у відомстві.

Що відомо про станції київського метро "Львівська брама" та "Теличка"

"Львівська брама" — це незавершена станція київського метрополітену, яка розташована на зеленій гілці між станціями "Золоті ворота" й "Лук’янівська" та має виходити на Львівську площу.

Станцію почали будувати в середині 1991 року, але через брак коштів роботи заморозили в 1996 році. Плани відкрити станцію неодноразово переносилися і до цього часу проєкт залишається нереалізованим.

Будівництво станції "Теличка" розпочалося на початку 1990-х. Роботи припинилися наприкінці 1990-х, у зв'язку з тим, що фактично, станція розташована в індустріальному районі та через малий пасажиропотік. Зараз роботи на станції не ведуться.

Читайте також

Коли станції київського метро можуть отримати нові назви

Станція київського метро "Гідропарк" відновила роботу

На початок