Бояться заколоту: Данілов пояснив, чому Кремль не відправляє на війну москвичів і пітерців

Бояться заколоту: Данілов пояснив, чому Кремль не відправляє на війну москвичів і пітерців

Бояться заколоту: Данілов пояснив, чому Кремль не відправляє на війну москвичів і пітерців
Мобілізовані російські військові перед посадкою в потяг на залізничному вокзалі в Тюмені, Росія, 2 грудня 2022 р. Фото: АР

Росія масово відправляє в'язнів та уродженців своїх колонізованих територій на війну проти України, а мешканців Москви чи Санкт-Петербурга на фронті майже немає. Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

За його словами, російських військових на території України більше, ніж нам хотілось би.

"Вони повзуть, як таргани. Їх відправляють з усіх міст Росії. Зараз переважно "утилізовують" тих, хто був за ґратами. Також триває "утилізація" уродженців колонізованих Росією територій – тувинців, якутів, бурятів, інших окупованих народів", – сказав секретар РНБО.

При цьому, за словами Данілова, на фронті майже немає мешканців Москви або Санкт-Петербурга.

"Їх не відправляють на фронт, тому що хвилюються про можливість внутрішнього заколоту", – пояснив він.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

У Росії хочуть набрати до армії ще 400 тисяч контрактників

На початок