Понад 500 писанок представили на виставці-продажі "Світ писанки" в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Експонати дали майстрині з різних областей України та з-за кордону. Про це Суспільному розповів директор музею Василь Коцан.
За його словами, частину писанок продають, аби таким чином зібрати гроші на потреби ЗСУ. Виставку "Світ писанки" в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту проводять удев'яте.
10 писанок на благодійну виставку-продаж віддала майстриня Олена Сігетій. Участь у заході жінка бере другий рік поспіль. Цьогоріч вона дала писанки декоровані вишивкою.
"Техніка комбінована. Спочатку видувається вміст яйця, потім промиваю, обмотую ниткою, або мішковиною, а потім технікою макраме вузликам декорую саме яйце. Вишиваю узори на канві, наклеюю на яйце. Це моя особиста розробка, авторська", — розповіла Олена Сігетій.

На виставку-продаж "Світ писанки" свої роботи дала й майстриня Марія Купарь. Вона розповіла: "Писанка розмальована пензликом, тому вона називається мальованка. Її трохи важче робити, тому що потрібно одну сторону намалювати, потім іншу, щоб фарба висохла. Я вважаю, що кожен, хто чим може, тим повинен допомагати нашій країні, нашим воїнам".
На презентації виставки частину експонатів охочі могли придбати і таким чином долучитися до збору грошей на потреби ЗСУ. Писанки купила Надія Керецман: "У мене такий вибір для моєї внучки Анічки. Їй чотири рочки. Вона в мене художниця, тому я для неї вибираю. Я з грошима прийшла, бо я знала, що то будуть на армію збирати, тому я не зупинюся, потім будемо заробляти".

Цього року виставку "Світ писанки" у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту проводять удев'яте, — розповів директор закладу Василь Коцан.
"Головна її мета — популяризація традицій, звичаїв, писанкового декорування великодньої писанки. Тут представлені різні техніки: від традиційних — воскова техніка писанки, дряпанка, шкрябанка, мальованки, — до сучасних інтерпретацій майстринь. Писанки декорують бісером, виготовляють з різних матеріалів. Щороку в цій виставці, як і цьогоріч, беруть участь близько 50 майстринь, котрі представляють приблизно 500 писанок. Цього року це приблизно 550. Левова частка з них за згодою майстринь продається, а зароблені гроші будуть спрямовані на потреби Збройних Сил України", — розповів Василь Коцан.
За його словами, виставці "Світ писанки" взяли участь понад 40 майстринь з різних областей України та з-за кордону.

"Із місцевої, регіональної виставки, яку ми вперше організували у нашому музеї 9 років тому, переросла зараз до міжнародного рівня. Минулого року брали участь майстрині зі Словаччини, Румунії. Цьогоріч до них приєдналися майстрині з Хорватії, Чехії, Польщі, дві майстрині зі США та дві з Канади долучилися на наше прохання. Також майстрині з Закарпаття, Львова, Львівської області, Івано-Франківської області, Хмельницького, Тернополя, Луцька, Рівного, Київ, Дніпро, Кропивницький", — сказав директор музею.
Триватиме виставка-продаж "Світ писанки" до травня.

Читайте також:
- Оборонна допомога Польщі, війська РФ атакують на 4 напрямках. 407 день війни. Онлайн;
- Генштаб ЗСУ повідомляє про 390 військових РФ, знищених за добу;
- "Після лікування повернуся до товаришів". Історія військового 128 Закарпатської бригади, який на війні отримав поранення.