У Музеї Гончара повторно відкрилася виставка картин Порошенка. Їх обнесли ґратами

У Музеї Гончара повторно відкрилася виставка картин Порошенка. Їх обнесли ґратами

У Музеї Гончара повторно відкрилася виставка картин Порошенка. Їх обнесли ґратами eurosolidarity.org

У столичному музеї Івана Гончара розпочала роботу виставка полотен з особистої колекції п'ятого президента України Петра Порошенка та його дружини Марини. Це вже друга спроба Порошенка провести експозицію, першого разу 26 травня захід перервали представники ДБР.

Як повідомляє пресслужба партії "Європейська солідарність", через травневі сутички з ДБР картини розмістили за металевими ґратами.

У Музеї Гончара повторно відкрилася виставка картин Порошенка. Їх обнесли ґратамиeurosolidarity.org

У Музеї Гончара повторно відкрилася виставка картин Порошенка. Їх обнесли ґратами

Відкриваючи виставку, Марина Порошенко подякувала директору та колективу музею Гончара за організацію та заявила, що експозиція надасть можливість "людям знайомитися з мистецтвом світового і національного рівня". Петро Порошенко вчергове наголосив, що картини були ввезені в Україну "зі сплатою всіх платежів" з його рахунку.

Що трапилося

26 травня Держбюро розслідувань викликало на допит Петра Порошенка як свідка у справі про обставини переміщення через кордон України з приховуванням від прикордонників колекції з 43 картин всесвітньо відомих художників. Адвокат Порошенка Ігор Головань тоді заявив, що ДБР не надіслало повістку його клієнту, але документ був опублікований на сайті бюро. Порошенко не прийшов на допит до ДБР, натомість відкрив виставку картин зі своєї колекції у київському музеї Івана Гончара.

До музею приїхали співробітники ДБР, під час спроби зайти до будівлі сталися сутички – директор музею не хотів пускати правоохоронців, після чого ті виламали двері, які й так були відчинені. За словами директора, У ДБР пояснили штурм виставки Порошенка "загрозою для картин". Згодом ДБР арештувало колекцію картин Порошенка.

Читайте також: Директор музею Гончара: "Я втягнутий у політичну складову".

Що відомо

  • Співробітники ДБР намагалися вручити повістку дружині Порошенка Марині, щоб вона передала її своєму чоловікові, однак та відмовилася її взяти. Пізніше у ДБР повідомили, що дружина Порошенка отримала повістку "в якості родича свідка, згідно з вимогами КПК".
  • Захист Порошенка подав до суду через бездіяльність генеральної прокурорки Ірини Венедіктової у справі про конфіскацію картин депутата.
  • Венедіктова повідомила, що ДБР порушило проти Порошенка близько двох десятків проваджень.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше