Коли у Києві стане можливий безготівковий проїзд у маршрутках

Коли у Києві стане можливий безготівковий проїзд у маршрутках

Коли у Києві стане можливий безготівковий проїзд у маршрутках
Фото: УНІАН

Керівник КМВА Сергій Попко переніс терміни впровадження безготівкової оплати в маршрутах на 9 місяців після закінчення воєнного стану. Як повідомила у своєму Telegram депутатка Київради Ксенія Семенова, відповідне розпорядження голова підписав наприкінці 2022 року.

Як пише депутатка, Київ готовий до безготівкової оплати. Самі перевізники її використовують і валідатори коштують цілком доступно для приватників. Семенова зазначає, що головною причиною, чому не впроваджують таку систему оплати, так це те, що водіям маршруток дозволяють не платити податки з реальних доходів.

Наприкінці березня 2023 року завершилось голосування у застосунку "Київ Цифровий" щодо задоволеністю сервісами та покращень, на які чекають користувачі, повідомили у КМДА.

"Серед сервісів, які користувачі хочуть бачити у застосунку "Київ Цифровий" насамперед 18,6% проголосували за безготівкову оплату в маршрутках та 14% – за корисні мапи з офлайн доступом", — розповів керівник цифрової трансформації Києва і заступник голови КМДА Петро Оленич.

Що відомо про безготівкову оплату в київському транспорті

На початку вересня 2022 року влада столиці підтримала пропозицію киян запровадити оплату за проїзд банківською карткою в усіх видах громадського транспорту. Відповідна петиція зібрала необхідну кількість голосів і була розглянута мером Віталієм Кличком.

Вже у вересні у Києві почали тестування безконтактної системи оплати перевезень. 15 жовтня сервіс спочатку запровадили на деяких маршрутах автобусів "Київпастрансу".

З 26 жовтня у Києві оплата за проїзд банківською карткою працює на всіх видах і маршрутах комунального громадського транспорту.

У січні 2023 року на 17 станціях київської кільцевої електрички запустили у тестовому режимі оплату проїзду міською транспортною карткою, банківською карткою та пристроями з NFC.

Читайте також

Причини та наслідки безкоштовного паркування в Києві: пояснення

Коли станції київського метро можуть отримати нові назви

Вибір редакції

На початок