Хмельниччина: у Шепетівській тергромаді припинили право користування землями для 7 храмів УПЦ (МП)

Хмельниччина: у Шепетівській тергромаді припинили право користування землями для 7 храмів УПЦ (МП)

Хмельниччина: у Шепетівській тергромаді припинили право користування землями для 7 храмів УПЦ (МП)
Шепетівська міська рада

У Шепетівській територіальній громаді припинили право на користування землею для 7 храмів УПЦ МП. Відповідне рішення підтримали депутати на сесії Шепетівської міської ради.

Про це повідомив міський голова Шепетівки Віталій Бузиль.

"Релігійна організація УПЦ МП вже перереєстрована на ПЦУ з тим же кодом. Приміщення собору буде зареєстроване за ПЦУ. Настоятель храму мав передати ключі від храму, проте відмовився це зробити добровільно. Ми хочемо, щоб храм передали до ПЦУ законним способом. Це робиться для того, аби Верховна Рада України у подальшому могла заборонити діяльність УПЦ МП на території України", - зазначив Віталій Бузиль.

Як зазначили у пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації, на Хмельниччині зареєстровано 552 релігійні громади ПЦУ та 771 релігійна громада УПЦ.

Що відомо

  • Близько тисячі людей 5 квітня проголосували за перехід релігійної громади церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що у Хмельницькому, з УПЦ (МП) до ПЦУ.
  • Прихожани храму не згодні з тим, що їх можуть позбавити можливості ходити до храму, який вони відвідують багато років і вкладали свої кошти і сили у ремонт.
  • Понад дві тисячі хмельничан четвертого квітня проголосували за перехід релігійної громади Хмельницького Храму Казанської Ікони Божої Матері УПЦ до ПЦУ. Сталося це на зборах біля церкви, де й зібралася громада: ключі від храму уже попередній настоятель не віддав.
  • Четвертого квітня, в Хмельницькому відбулись позачергові сесії обласної та міської рад. Рішенням Хмельницької міської ради скасували право Української православної церкви Московського патріархату на користування тринадцятьма земельними ділянками, що є власністю громади.
  • Обласна рада ухвалила рішення про заборону діяльності УПЦ МП на території Хмельниччини. Рішенням щодо скликання позачергових "релігійних" сесій передували події, пов’язані із побиттям військового другого квітня у Свято-Покровському храмі.
  • У Хмельницькому четвертого квітня, помічнику священника, який є одним з учасників бійки, яка сталась вранці другого квітня у Свято-Покровському соборі, оголосили про підозру за нанесення легких тілесних ушкоджень колишньому військовому.
  • Заяву до поліції третього квітня, написав колишній військовослужбовець 19 окремого стрілецького батальйону Артур Ананьєв з приводу побиття у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі.
  • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео в описі до якого зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій зафіксованих на відео відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
  • У Хмельницькому проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ (МП) до ПЦУ
  • Перша молитва українською ввечері другого квітня звучала в Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі у якому ще ранком в неділю проводила богослужіння УПЦ МП. Молебень правив військовий капелан Даниїл Тарнавський.
  • 3 квітня 2023 року, відбулося засідання Синоду Української Православної Церкви (МП), під час якого призначили нового керуючого Хмельницькою єпархією архієпископа Віктора Баришівського, який до цього був вікарієм Київської Митрополії.
  • У Кам'янці-Подільському четвертого квітня, відбулась сесія міськради. На ній депутати одноголосно прийняли три звернення, зокрема, щодо заборони МП на території України, виходу Кам'янець-Подільської єпархії УПЦ МП зі складу російської православної церкви, припинення договорів оренди чи користування УПЦ (МП) церковними спорудами, що перебувають у державній власності.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок