"Досі незрозуміло, хто стоїть за саботажем на газопроводах" — шведський прокурор про вибухи на "Північних потоках"

"Досі незрозуміло, хто стоїть за саботажем на газопроводах" — шведський прокурор про вибухи на "Північних потоках"

Витік газу з трубопроводу Nord Stream в морі в Швеції. 29 вересня 2022 року
. Витік газу з трубопроводу Nord Stream викликає появу бульбашок на поверхні води в морі в Швеції. 29 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Обставини вибухів на трубопроводах "Північного потоку" "важко розслідувати". Про це заявляє шведська влада, інформує CNN. Досі незрозуміло, хто стоїть за саботажем на газопроводах, відзначили у шведській прокуратурі.

У четвер, 6 квітня шведський прокурор Матс Люнгквіст заявив, що результати розслідування підтвердили, що вибухи на трубопроводах "Північного потоку" є "грубим саботажем".

"Це стосується злочину, обставини якого важко розслідувати. Вибухи сталися на глибині 80 метрів під водою на океанському дні в Балтійському морі", — сказав Люнгквіст.

За його словами, "інцидент став відкритою ареною для різних спроб впливу”.

“Ці спекуляції не мають впливу на поточне розслідування, яке ґрунтується на фактах та інформації, що з'явилася в результаті аналізів, розслідування на місці злочину та співпраці з органами влади Швеції та інших країн", — відзначив у заяві прокурор.

"Ми сподіваємося, що зможемо підтвердити, хто скоїв цей злочин, але слід зазначити, що це, швидше за все, буде складно, враховуючи обставини", — додав Люнгквіст.

Шведські та данські офіційні особи розслідують чотири пробоїни в трубопроводах "Північний потік-1" і "Північний потік-2", які з'єднують Росію і Німеччину через Балтійське море. Вибухи на трубопроводах, що з'єднують Росію і Німеччину, сталися наприкінці вересня 2022 року в економічних зонах Швеції і Данії.

Що відомо про вибухи на "Північних потоках"

Наприкінці вересня 2022 року вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2". У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.

Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".

Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Видання New York Times на початку березня 2023 року написало, що нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, начебто свідчать про те, що "проукраїнська група" здійснила атаку на газопроводи. Міністр оборони України спростував причетність України до вибухів.

Для мене це трохи дивна історія. Це не має до нас стосунку. Думаю, розслідування офіційних органів зʼясує всі подробиці. Це комплімент для наших сил спеціального призначення, але це не наша діяльність”, — сказав Резніков 8 березня.

Читайте також

"Українці точно цього не робили": Зеленський про диверсії на "Північних потоках"

Путін назвав "повною нісенітницею" причетність "якихось українських актівістів" до вибухів на "Північних потоках"

На початок