"Допустити до Олімпіади - хороша ідея". Чемпіону світу з біатлону Жаклену "бракує" росіян на міжнародних турнірах

"Допустити до Олімпіади - хороша ідея". Чемпіону світу з біатлону Жаклену "бракує" росіян на міжнародних турнірах

"Допустити до Олімпіади - хороша ідея". Чемпіону світу з біатлону Жаклену "бракує" росіян на міжнародних турнірах
Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Якої позиції дотримується дворазовий віцечемпіон Олімпіади-2022.

Чотириразовий чемпіон світу з біатлону Емільєн Жаклен підтримує можливість допуску спортсменів з Росії та Білорусі до літніх Олімпійських ігор 2024 року. Про це біатлоніст розповів французькому виданню L'Equipe.

На початку року за повернення атлетів двоїх країн на міжнародні арени виступив інший француз, п'ятиразовий олімпійський чемпіон з біатлону Мартен Фуркад. Той додав, що йому буде "соромно за свою країну", якщо у Парижі наступного року заборонять змагатися атлетам з паспортами РФ та Білорусі.

Читайте також: "Як ми можемо вітати світ без атлетів РФ?" Фуркад підтримав повернення росіян до спорту. Йому відповів Йоганнес Бьо

Жаклен, зі свого боку, додав, що йому "бракує" спортсменів з Росії та Білорусі на світових біатлонних турнірах, зокрема на етапах Кубка світу. Міжнародний союз біатлоністів (IBU) не допускає росіян та білорусів до своїх змагань навіть на умовах нейтралітету від початку повномасштабного вторгнення до України.

Емільєн поділяє позицію Міжнародного олімпійського комітета, в якому переконані: спорт має слугувати об'єднанню й залишатися нейтральним, навіть попри війни у світі. Це вже спонукало МОК радити федераціям повернути росіян з білорусами до особистих міжнародних змагань на умовах нейтралітету, якщо ті не підтримують війну в Україні.

"У мене немає жодних новин [щодо повернення росіян до змагань IBU]. Але поспілкувавшись з деякими російськими спортсменами, я знаю, що їх це сильно гнітить. Зі спортивної точки зору мені бракує росіян та білорусів на старті Кубка світу. Без цих двох провідних країн змаганням бракує смаку", — сказав Жаклен.

"Спорт має амбіції просувати мир та об'єднання людей. У цьому контексті мені видається хорошою ідеєю допустити їх до Олімпіади-2024. Це також продемонструвало б світу, що спорт — об'єднаний, що він перебуває вище за конфлікти. У ньому присутні олімпійські цінності, і це значно сприяло б миру".

Що відомо

  • У сезоні 2022/23 Жаклен здобув четверте в кар'єрі "золото" світової першості. У німецькому Обергофі в складі чоловічої французької четвірки він переміг у класичній естафеті.
  • Француз достроково закічнив минулий сезон у лютому. У підсумковому загальному заліку він посів 16-те місце, тричі виходивши на подіум особистих гонок у Гохфільцені та Контіолагті — одне "срібло" та дві "бронзи".
  • Водночас проти повернення росіян до міжнародних змагань виступає чотириразовий володар Великого кришталевого глобуса Йоганнес Бьо. "Ми співчуваємо [російським біатлоністам], але за цим стоїть дещо більше", — сказав норвежець у лютому, відповідаючи на згадану заяву Фуркада.

Вибір редакції

На початок