У Латвії затримали проросійського активіста, який виступав за захист радянських пам'ятників

У Латвії затримали проросійського активіста, який виступав за захист радянських пам'ятників

У Латвії затримали проросійського активіста, який виступав за захист радянських пам'ятників
Фото: Twitter Латвійськjuj телебачення (LTV)

У понеділок, 3 квітня, співробітники Служби державної безпеки (VDD) Латвії затримали прихильника Росії та активіста ініціативи "Нічна варта" Олександра Жгуна. Про це повідомляє портал Delfi.

Жгуна затримали, коли він їхав на роботу, відвезли додому та провели там обшук. Ризький міський суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, проте Служба державної безпеки поки не надала даних, що інкримінують чоловіку.

Хто такий Олександр Жгун

Олександр Жгун є прихильником "руского міра", про що свідчить його сторінка у Facebook. Він активно виступає проти знесення радянських пам'ятників та підтримує Росію. Через пропаганду війни та поширення кремлівської пропаганди його занесено в базу "Миротворець".

Активіст захищав русню
Колаж: Суспільне Культура

Згідно з інформацією на сайті Firmas.lv, Жгун є членом фонду "Родіна", який свого часу хотів організувати в Ризі на 9 травня захід "Російський марш", а також є членом товариства "Прибалтійський козачий круг", який тісно пов'язаний із підтримуваною російським урядом організацією "Союз Козаків-Воїнів Росії і Зарубіжжя".

Що відомо про "Нічну варту"

Групу "Нічна варта" створила партія "Російський союз Латвії", вона виступає проти знесення радянських пам'ятників у Латвії та займається їхньою охороною. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну активісти цієї організації чергували біля пам'ятника у Ризькому парку Перемоги.

Що відомо

  • У Латвії можуть ввести заборону на титри російською мовою у фільмах, аби стимулювати використання латиської мови. Паралельні титри латиською та російською мовою запровадили ще під час окупації.
  • У Латвії хочуть створити мозаїчні репліки-парафрази з робіт української художниці Марії Примаченко. Під час майстер-класів можна власноруч створити фрагмент однієї з її картин.
  • Латвія розірвала угоду про співпрацю у сфері культури з Росією. Це рішення діятиме, поки російські війська не буде виведено з України та поки не відновиться територіальна цілісність.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок