МОЗ розгортає в регіонах лікарні "другої хвилі"

МОЗ розгортає в регіонах лікарні "другої хвилі"

МОЗ розгортає в регіонах лікарні "другої хвилі"
.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що, враховуючи зростання кількості випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, в Україні готуються розгортати лікарні "другої хвилі" для прийому хворих на COVID-19.

"Треба розуміти, що система охорони здоров'я має певну межу. І коли у нас щодня по 200-205 людей госпіталізовують до лікарень, то заповнюються ліжка і ми можемо дійти до ситуації, коли ці ліжка закінчаться", — сказав міністр під час брифінгу 26 червня та закликав дотримуватися заходів безпеки, які рекомендує МОЗ.

За його словами, у Закарпатській і Чернівецькій областях відсоток зайнятих ліжок вже становить понад 50%. Він зазначив, що у лікарнях перебувають пацієнти, які мають тяжкий або середньо тяжкий перебіг хвороби, у тому числі, пневмонію.

"Виходячи з цифр захворюваності кожного дня, які ми бачимо, у тому числі аналізуючи, як розповсюджується хвороба і заповненість ліжок у різних регіонах, звичайно, ми готуємося до розгортання лікарень другої хвилі. На сьогоднішній день загалом в Україні у лікарнях першої хвилі у нас є 23 тисячі ліжок, з них нині зайнято близько 4 тисяч. Але ситуація різні у різних регіонах", — сказав Степанов.

Очільник МОЗ розповів, що найбільш напружена ситуація у Чернівецькій і Закарпатській областях, тому розгортання лікарень "другої хвилі" буде відбуватися за регіональним принципом.

Він підкреслив, що система охорони здоров'я в Україні справляється з ситуацією, про що свідчить низький, порівняно з іншими країнами, показник смертності від коронавірусу — 2,6%.

"Якщо ми подивимося на показники летальності, наприклад, Німеччини, то він там складає 4%, у США — 5%, у Франції — 18%, в Іспанії — 9,5%. У нашій країні — 2,6%", — сказав Степанов та додав, що статистика смертності від коронавірусу по регіонах України різниться.

"Якщо ми говоримо про регіони, де найбільша кількість людей померла від COVID-19, то це три регіони — Чернівецька (178 летальних випадків) і Львівська області (126 летальних випадків) та Київ (102 летальних випадки)", — уточнив міністр.

Також він звернувся до контролюючих органів з вимогою посилити контроль за дотриманням правил громадянами, зокрема у громадському транспорті, у супермаркетах та інших закладах, де є небезпека інфікування.

Що відомо

  • Станом на ранок 26 червня в Україні зареєстрували 41117 випадків коронавірусної хвороби, з них 1109 — за останню добу.
  • Високі показники захворюваності тримаються в країні вже понад два тижні.
  • Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 липня. З 10 червня в Україні розпочався черговий етап послаблення, до якого виявилися не готовими Київ та ще 10 областей.
  • Уряд оприлюднив критерії, за якими з 22 червня посилюватимуть карантин у регіонах.
  • ВООЗ заявила, що ситуація з пандемією коронавірусу загалом у світі погіршується.
На початок