Вступ Фінляндії до НАТО: Росія погрожує погіршенням відносин і "військово-технічними" заходами

Вступ Фінляндії до НАТО: Росія погрожує погіршенням відносин і "військово-технічними" заходами

кремль
Кремль, Москва. Фото: АР

У Міністерстві закордонних справ РФ приєднання Фінляндії до Північноатлантичного Альянсу назвали "поспішним кроком" і заявили, що це не може не позначитися на двосторонніх відносинах. У відомстві пообіцяли вжити "військово-технічні" заходи у відповідь.

"РФ буде змушена вжити заходів у відповідь як військово-технічного, так і іншого характеру з метою усунення загроз нашій національній безпеці, що виникають у зв'язку з вступом Фінляндії до НАТО. Конкретні кроки в оборонному будівництві залежатимуть від конкретних умов інтеграції цієї країни до НАТО, включаючи розміщення її території натовської військової інфраструктури і ударних систем озброєнь", — йдеться у заяві МЗС РФ.

У відомстві заявили, що через збільшення удвічі кордону країн НАТО з РФ кардинально змінилася ситуація в північноєвропейському регіоні, який раніше був "найстабільнішим у світі".

У Росії також заявили, що вступивши в НАТО Фінляндія втратила свою самостійність і самоідентичність.

У МЗС також обурилися, що Фінляндія ухвалила поспішне рішення без проведення у референдуму.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що розширення НАТО підвищує ризики розширення "конфлікту". На його думку, НАТО посилює антиросійський курс, нарощує військову допомогу Україні, проводить заходи з підвищення боєготовності та активізує діяльність біля кордонів Росії та Білорусі.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що вступ Фінляндії до НАТО буде "черговим загостренням ситуації", повідомляє "Інтерфакс".

"Розширення НАТО – це замах на нашу безпеку та національні інтереси РФ, ми про це говорили. Це змушує нас вживати контрзаходів щодо гарантування власної безпеки і в тактичному, і у стратегічному аспектах", — сказав він.

4 квітня Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.

"Це чудовий день для Фінляндії. І я хочу бачити, що це також важливий день для НАТО. Безпека та стабільність – це ті елементи, які ми відчуваємо дуже сильно. Ну, ми всі можемо думати, що якщо люди можуть жити в безпечних, стабільних обставинах, це основні елементи щасливого життя. Я думаю, що фіни вже зараз дуже щасливі", — сказав президент Фінляндії Саулі Нііністьо.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після повномасштабного вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. 29 червня 2022-го на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

У серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Парламент Туреччини схвалив вступ Фінляндії до НАТО, однак президент Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

НАТО. Усі новини

Читайте також

Кулеба: "Немає кращого рішення для безпеки в євроатлантичному регіоні, ніж членство України в НАТО"

Вибір редакції

На початок