Жителі Кіровоградщини винні за комунальні послуги понад 700 мільйонів гривень

Жителі Кіровоградщини винні за комунальні послуги понад 700 мільйонів гривень

Жителі Кіровоградщини винні за комунальні послуги понад 700 мільйонів гривень
Фото: Суспільне Кропивницький

Жителі Кіровоградщини заборгували за комунальні послуги 735 мільйонів 303 тисячі гривень. З них 480 мільйонів за тепло і майже 144 мільйони – за водопостачання і водовідведення. Решта – це борги за вивезення сміття, управління будинками й інші послуги. Про це розповіла під час брифінгу директорка обласного департаменту житлово-комунального господарства обладміністрації Ольга Довжук. Вона говорить, такі борги ускладнюють підготовку до наступного опалювального сезону.

Рівень розрахунків знизився за два перших місяці цього року, якщо порівнювати з попереднім роком, каже Ольга Довжук. "Якщо за 2022 рік наші споживачі забезпечили рівень розрахунків на рівні 86, 90, 96%, то за січень і лютий цього року він склав 67,2%. Населення розрахувалось на рівні 74,5%, хоча субсидії й пільги держава профінансувала на рівні 100%".

Під час воєнного стану в Україні діє заборона на підвищення тарифу на комунальні послуги.

Нині теплопостачальні підприємства регіону мають борги за спожиті газ і електрику через різницю в тарифах.

Читайте також: Міськрада Кропивницького затвердила новий підвищений тариф на теплопостачання. Для споживачів діятиме попередній, від 24 лютого 2022 року

Зі слів Ольги Довжук, заборгованість теплопостачальних підприємств може сягнути мільярда гривень. Ці борги сплачуватиме держава. Для цього під час воєнного стану торік змінили законодавство. "Це ті зобов’язання, які взяла на себе держава. Ми будемо відшкодовувати виробникам за послуги, які вони надавали коштом економічно необґрунтованих тарифів," – говорить керівниця департаменту.

Людям, які не можуть одразу сплатити борг за спожиті комунальні послуги, Ольга Довжук радить звернутися із заявами до надавачів послуг, щоб розраховуватись за борги частинами. "Звертаюсь до споживачів: зверніть на це увагу. Ми – підприємства і всі інші – маємо вжити всіх можливих заходів, щоб підготуватися до наступного опалювального сезону. Думаю, він теж буде складний. Але без грошей зробити це неможливо. Зрозуміло, що будуть додавати місцеві бюджети. Зрозуміло, що ми працюватимемо з фондами, які надають нам допомогу".

Борги жителів Кіровоградщини за комунальні послуги сягнули 735 мільйонів гривень
Петро Великий не має боргів за комунальні послуги. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Петро Великий розповів: ніколи в житті не мав боргу за комунальні послуги. "У житті не було боргу! Ніколи. Я завжди говорив людям саме так, бо іноді вони: "Ой, що, холодно". Кажу: "Війна ж. Ви подякуйте, що хоч так дається, що не обстрілюють".

Петро Великий має у квартирі електричне опалення, опалювальний сезон не завершив. Обігрів приміщення зимою обходиться в середньому у півтори тисячі гривень щомісяця. "Щоб було тепло в хаті, то це 1500-1400 гривень. Це лише за опалення".

За словами кропивничанина, щомісяця споживає куб води. "Скільки зараз куб? Був же 45 гривень. То я плачу завжди з запасом. Економлю воду й світло. Тільки вийшов – виключив. Не так, як у людей – горить, а чи треба воно, чи ні".

Петро Великий говорить: йому відомо про людей, які мають борги за комунальні послуги. "У нас он на третьому поверсі мешканці розкішно живуть. А за сміття по тисячі гривень винні. На будинку оголошення постійно вішають. Звертаються до мешканців: "Подійте на них". Як? Вона мені "Яке ваше діло?". І все".

Читайте також

  • Опалювальний сезон в умовах воєнного стану на Кіровоградщині. Допомогли іноземні партнери – керівниця департаменту ЖКГ
  • На Кіровоградщині ремонтують мережі водогону "Дніпро-Кіровоград". Допомагає релоковане підприємство
  • На водогін між Кропивницьким і селищем Нове витратять 20 мільйонів гривень
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок