"Вибухонебезпечних предметів стає більше": у сумській школі учням провели урок з мінної безпеки

"Вибухонебезпечних предметів стає більше": у сумській школі учням провели урок з мінної безпеки

"Вибухонебезпечних предметів стає більше": у сумській школі учням провели урок з мінної безпеки
Суспільне Суми

4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні. В цей день у сумській школі №7 провели урок з мінної безпеки у спеціально обладнаному класі. Рятувальники розповіли семикласникам, як поводитися з незнайомими предметами і як уникнути небезпеки.

"Кожна дитина може натрапити на якійсь підозрілий предмет і їй потрібно знати, як правильно діяти в цьому разі. Мені не доводилось стикатися із такими ситуаціями, але в майбутньому може таке статися, тому мені потрібно знати такі правила", — розповів учень 7 класу Станіслав.

дснсс
Суспільне Суми

Школярі мали можливість поміряти захисне екіпірування та познайомитися з обладнанням оперативно-рятувальної автівки. Уроки безпеки у воєнний час стали частиною освітнього процесу, каже директорка школи Олександра Деменко: "Майже щотижня вони проводять з дітками заняття, вчать домедичній допомозі, вчать правилам пожежної безпеки, вчать, як правильно поводитися з вогнегасниками. Дуже багато проводять бесід з мінної безпеки, це якраз те, що зараз так необхідно".

дснсс
Суспільне Суми

Зараз про поводження з вибухонебезпечними предметами розповідають на підприємствах і в закладах освіти по всій області, — каже спеціаліст із розмінування Богдан Кужель: "Розповідаємо про саморобні вибухові пристрої, які можуть викликати якусь підозрілість, а саме мобільні телефони, іграшки, коробки з-під цукерок. Зараз у нас в області в 5 районах працюють відповідальні групи. Кожного тижня вони виїжджають на відповідні локації і розповідають дітям або дорослим, що таке вибухонебезпечні предмети"

дснсс
Суспільне Суми

За рік роботи піротехніки ДСНС вилучили і знищили майже 8 тисяч вибухонебезпечних предметів, в тому числі 15 авіаційних бомб, які залишили після себе російські військові, — розповів речник ДСНС Олег Стрілка. На початку вторгнення Сумська область була замінована майже на 50 відсотків.

"Місця, де ми знаходили боєприпаси – найрізноманітніші. Це і в житловому секторі, і на об’єктах інфраструктури, і на сільгоспугіддях. Тому, будь ласка, не ігноруйте правила безпеки. Прикордоння нашої Сумської області щоденно обстрілюється з території Росії, і тому таких боєприпасів, на превеликий жаль, з кожним днем стає ще більше", — зазначив Олег Стрілка.

дснсс
Суспільне Суми

За словами Олега Стрілки, з початку повномасштабного вторгнення в області зафіксовано 20 випадків загибелі або травмування людей через вибухонебезпечні предмети.

Читайте також

  • Вночі 4 квітня армійці РФ обстріляли дві громади Сумщини: є поранені та руйнування.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок