У ВР пропонують розширити перелік підстав для звільнення з військової служби

У ВР пропонують розширити перелік підстав для звільнення з військової служби

Верховна рада України
Верховна рада України. Фото: Детектор Медіа

У парламенті України пропонують звільняти з військової служби військовослужбовців, якщо їхні близькі родичі загинули або пропали безвісти.

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної ради України.

"Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки на засіданні розглянув законопроект №8009 "Про внесення змін до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо розширення підстав звільнення з військової служби деяких категорій громадян в період воєнного стану", — йдеться в повідомленні.

Ним розширюється перелік підстав для звільнення з військової служби під час воєнного стану. Документ пропонує встановити додаткову підставу для звільнення з військової служби під час воєнного стану військовослужбовцям, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час дії воєнного стану.

За результатами розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти законопроект за основу та в цілому.

18 липня 2022 року ВРУ ухвалила за основу проект закону, яким пропонується звільнення від мобілізації громадян, які втратили близьких родичів під час ООС і воєнного стану. 29 липня законопроект було прийнято в цілому.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

В Україні триває мобілізація. 7 лютого Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого. Це вже шосте голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення минулого року: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада.

Читайте також

В Україні встановлять обов'язковий випробувальний термін для тих, хто вперше прийнятий на військову службу

Без довгих черг: у ВР готують зміни до закону про військово-лікарську комісію

Прискорить дерадянізацію і дерусифікацію: у ВР прийняли закон про заборону повʼязаних із Росією географічних назв

Рада запровадила іспити для отримання громадянства України

На початок