Частина генераторів на комунальних підприємствах Кіровоградщини з’явилася завдяки іноземним та міжнародним благодійним фондам. Про це розповіла директорка обласного департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Ольга Довжук. З її слів, іноземні й міжнародні партнери надавали фінансову й матеріальну допомогу. Це допомогло стабільно пройти опалювальний сезон.
Найбільші теплопостачальні підприємства Кіровоградщини працювали з американським фондом USAID, розповіла Ольга Довжук. Область отримала від цієї організації п’ять блочно-модульних котелень. Їх можуть використати в наступному опалювальному сезоні у разі відключення газу або електроенергії.
"Упродовж підготовки до опалювального сезону кожне підприємство визначиться, де і яким чином котельні будуть розміщуватися. Будуть прораховані всі інженерні та технічні моменти".


Також "Теплоенергетик" від USAID отримав чотири генератори, майже 400 тонн солі й екскаватор. "Наразі "Теплоенергетик" отримує лабораторію, яка допоможе протягом проходження опалювального сезону виявляти витоки та аварії, " – сказала керівниця департаменту.
Також комунальні підприємства отримали від фонду USAID 184 чавунні й сталеві засувки та чотири кілометри труб різних діаметрів.

Підприємству "Дніпро-Кіровоград" допомогли "Червоний хрест" і Дитячий фонд ООН UNICEF, каже Ольга Довжук. З її слів, через "Червоний хрест" підприємство отримало три службові машини й закупило баки різного об’єму, щоб розвозити воду споживачам.
UNICEF купив реагенти для очищення води – гіпохлорит натрію й рідкий хлор та генератори.


"UNICEF безоплатно передав 16 промислових дизель-генераторів різної потужності для "Дніпро-Кіровоград". Це дозволило забезпечити найбільші водопровідні насосні станції у Кропивницькому, Знам’янці, Світловодську, Олександрії".
Зі слів Ольги Довжук, Кіровоградщина далі працює з благодійними організаціями, щоб заручитися підтримкою на наступний опалювальний сезон.
Читайте також
- На Кіровоградщині ремонтують мережі водогону "Дніпро-Кіровоград". Допомагає релоковане підприємство
- На водогін між Кропивницьким і селищем Нове витратять 20 мільйонів гривень
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб