У Полтаві збирають підписи проти перейменування назви вулиці Анатолія Кукоби

У Полтаві збирають підписи проти перейменування назви вулиці Анатолія Кукоби

У Полтаві збирають підписи проти перейменування назви вулиці Анатолія Кукоби
Суспільне Полтава

У Полтаві збирають підписи проти перейменування вулиці Анатолія Кукоби. Про це Суспільному розповіла його дружина Віра Кальник. Вона названа на честь колишнього міського голови, який помер 12 років тому. У рамках перейменування топонімів у громаді полтавці проголосували, аби тепер вулиця стала Подільською.

Вулиця Анатолія Кукоби підпала під перейменування топонімів. Жителі Полтавської громади обрали для неї нову назву – Подільська. Проти цього збирають підписи, розповіла дружина колишнього міського голови Полтави Віра Кальник.

вернулися тисячі мешканців, які телефонують, які приходять, які залишають якісь свої заяви, які приходять з підписами. І ми вже маємо більше тисячі підписів, що люди проти того, щоб перейменували вулицю Анатолія Кукоби. За два тижні у нас зібрано тисячу підписів. Але люди несуть ще підписи. Самі збирають і несуть", - розповідає дружина Анатолія Кукоби Віра Кальник.

У Полтаві збирають підписи проти перейменування назви вулиці Анатолія Кукоби
Вулиця Анатолія Кукоби. Суспільне Полтава

На цій вулиці проживає полтавка Катерина Чупіна. Вона хоче, аби лишили стару назву.

"Обирався депутатом Верховної Ради, п’ять разів – мером міста. Ми зверталися до мешканців особливо цієї вулиці. І ми зібрали 175 підписів. Жодна людина, жоден мешканець цієї вулиці не сказали «перейменовуйте», - розповідає полтавка Катерина Чупіна.

"Полтава процвітала, розбудовувалася. Побудовано багато садочків, шкіл, Галерея мистецтв, палац дозвілля «Листопад», дуже багато храмів", - каже полтавка Тетяна Дружинець.

Підписів щодо того, аби вулицю не перейменовували, у міській раді ще не отримували, говорить заступник голови громади Валерій Пархоменко. Остаточне рішення щодо нової назви вулиці за депутатами.

У Полтаві збирають підписи проти перейменування назви вулиці Анатолія Кукоби
Полтавці проголосували за нову назву для вулиці - Подільська. Суспільне Полтава

"Чому потрапила вулиця Кукоби (під перейменування топонімів – ред.). Вона потрапила під закон про декомунізацію, відповідно те, що людина була членом комуністичної партії. Було голосування. Воно закінчилося на минулому тижні. За вулицю Кукоби перейменування, якщо я не помиляюся, проголосувало практично 50% людей, які голосували. Звернення ще самого не було. Голосування пройшло. Це або аргументація (проти перейменування – ред.) на виконкомі, і зняти це питання. І знову ж таки, на сесії зняти це питання, тому що процедура рухається так, як прописано в законодавстві", - каже перший заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.

Згідно з даними із платформи «e-DEM», де відбувалося голосування, зміну назву цієї вулиці підтримали понад пів тисячі людей. Найбільше – 323 голоси – за варіант Подільська, майже 200 – Різдвяна та ще 21 людина висловилась за те, аби назвати вулицю на честь полтавського підприємця єврейського походження Давида Молдавського.

"Вшанування героїв, особистостей, які зробили вклад у розвиток нашої держави – це все добре, але має бути життєвий підхід. Вулиця має називатись коротко, практично і зручно. Наприклад, назва Подільська мені вже подобається. Коротко, зрозуміло: ми зараз знаходимось на Подолі в місті Полтава. Чому вона (вулиця Кукоби – ред.) не буде Подільською?", - говорить полтавець Володимир Оліхвер.

Коли відбудеться сесія, на якій розглянуть остаточно назви топонімів, які підпали під другу чергу перейменування, зокрема, і вулиця Анатолія Кукоби, поки невідомо.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок