З полону повернули ще 12 українців, серед них – бійці з житомирської бригади

З полону повернули ще 12 українців, серед них – бійці з житомирської бригади

З полону повернули ще 12 українців, серед них – бійці з житомирської бригади
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Додому з полону повернулися ще 12 українців, серед них – бійці з житомирської 95 окремої десантно-штурмової бригади. Про це третього квітня повідомив у Telegram Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

З неволі звільнено 12 українців: 10 військових і двоє цивільних. Серед них – п'ятеро важкопоранених.

"Десятеро оборонців належать до солдатського та сержантського складу. Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині. Також повернуто двох цивільних, яких агресор утримував як заручників: із села Липці Харківської області та Маріуполя", – йдеться у повідомленні.

Звільнені військові належать до Збройних сил України, зокрема, 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

"24 березня Україна добровільно та без жодних умов повернула до Росії усіх п'ятьох важкопоранених полонених, які були транспортабельними. Це відповідає вимогам міжнародного гуманітарного права. Натомість держава-агресорка вирішила відпустити лише п'ятьох важкопоранених українців, а не всіх, як того вимагають підписані РФ міжнародні конвенції. Це демонструє небажання Росії дотримуватися Женевських конвенцій, нічим не виправдану жорстокість стосовно важкопоранених та відсутність зацікавленості у налагодженні подальших обмінів для особливо вразливих категорій полонених та цивільних заручників", – повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Також повідомляється, що від початку широкомасштабного вторгнення з полону звільнили вже 2005 українців.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Вибір редакції

На початок