Перший крок до членства України в НАТО – перемога у війні — Столтенберг

Перший крок до членства України в НАТО – перемога у війні — Столтенберг

Перший крок до членства України в НАТО – перемога у війні — Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: АР

Країни НАТО надали безпрецедентну підтримку Україні, щоб забезпечити перемогу України у війні. Це є першим кроком до її членства у Північноатлантичному Альянсі. Про це на пресконференції сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає кореспондентка Суспільного.

Він привітав "формулу миру" президента України Володимира Зеленського., як підґрунтя сталого миру.

"Ми не можемо допустити, щоб Росія продовжувала руйнувати європейську безпеку. Я вітаю мирний план президента Зеленського, який підтримує принципи, закладені в основу Статуту ООН. Цей план забезпечує підґрунтя для справедливого та сталого миру", — сказав генсек НАТО.

Водночас Столтенберг наголосив, що немає жодних ознак того, що президент РФ готується до миру, навпаки, він готується до продовження війни.

"Тому ми єдині у своїй рішучості продовжувати курс і підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Союзники надали 65 мільярдів євро військової допомоги, і я вітаю, що в Україну почали надходити сучасні бойові танки та інша бронетехніка", — сказав він.

Генсек Альянсу зазначив, що це може реально змінити ситуацію на передовій і дозволить українським силам звільнити більше території.

Він також повідомив, що на засіданні Комісії Україна — НАТО обговорять, як країни Альянсу можуть посилити підтримку України, зокрема шляхом продовження зміцнення ЗСУ та підтримки переходу від зброї радянської епохи до обладнання та доктрини НАТО.

"Це також покращить оперативну сумісність між українськими силами та силами НАТО", — сказав Столтенберг.

За його словами, підтримка НАТО розрахована на довгострокову перспективу.

Читайте також: Україна стане членом НАТО — Столтенберг

"Я очікую, що міністри погодяться почати роботу над розробкою багаторічної програми для України. На додаток до посилення короткострокової підтримки України, ми повинні мати перспективу, яка виходить за межі найближчих тижнів або місяців. І особливо нам потрібно дивитися в майбутнє, коли ця війна закінчиться", — сказав він.

Генсек НАТО очікує, що завтра і післязавтра глави МЗС погодять довготривалішу підтримку України і розглянуть, як допомогти Україні не лише в контексті термінової потреби захистити себе від російської війни, а також як наблизитися до НАТО шляхом впровадження реформ, модернізації інститутів оборонної безпеки і боротьбою з корупцією.

"Перший крок до членства України в НАТО – це забезпечити перемогу України. І це також причина, чому союзники та партнери по НАТО надали безпрецедентну підтримку Україні, і ми продовжуємо це робити", — сказав він.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

"Країна та армія "натівського" стандарту": 5 питань про заявку України на вступ до НАТО

Які шанси України на вступ до НАТО під час війни. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Фінляндія стане членом НАТО 4 квітня — Столтенберг

На початок