За клопотанням Київської міської прокуратури суд обрав запобіжні заходи начальниці Житомирської митниці, керівнику відділу та митному брокеру. Вони організували корупційну схему, вимагаючи хабарі з місцевих бізнесменів. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
У повідомленні йдеться, що суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.
"За рішенням суду очільниці Житомирської митниці обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 805 тисяч гривень, керівнику відділу – у вигляді тримання під вартою із заставою 805 тисяч гривень, митному брокеру – у вигляді тримання під вартою із заставою 671 тисяча гривень", – повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
За даними слідства, чиновники вимагали хабарі з місцевих бізнесменів, які імпортували в Україну різні товари. За це вони обіцяли не перешкоджати їм, а у разі відмови – погрожували додатковими перевірками, затягуванням часу і простоями при митному оформленні вантажів, про це йдеться у повідомленні СБУ.
Також пресслужба Київської міської прокуратури повідомляє, що ціни на послуги корупціонерів коливались від 200 гривень до 400 доларів США за одну декларацію в залежності від виду послуги, номенклатури товару та країни походження товарів.
Начальницю Житомирської митниці, начальника відділу контролю митної вартості та митного брокера затримали під час одержання ними чергової частини хабаря у сумі дві тисячі доларів США та 50 тисяч гривень.
У межах слідства перевіряється причетність інших працівників митниці до корупційної схеми. Слідчі дії у кримінальному провадженню тривають.
Що відомо
- Надвечір 30 березня 2023 року в соцмережах почали поширювати відео із затриманням на хабарі нібито посадовців Житомирської митниці. 31 березня СБУ підтвердила у своєму Telegram факт затримання керівниці Житомирської митниці та одного з начальників відділів митниці на отриманні ними хабарів.
- На Житомирській митниці виявили ще одну схему зловживань – посадовці відомства за винагороду незаконно оформлювали "нульове розмитнення" автівок з Європи вже після скасування такої опції державою.
- 10 лютого Служба безпеки та Державне бюро розслідувань провели обшуки на кількох митницях, серед яких і Житомирська. П'ятьом головним інспекторам митного посту "Житомир Центральний" вручили підозри у справі про махінації при розмитненні вантажівок. Наслідком корупційної схеми, у якій підозрюють житомирських митників, стали збитки на суму щонайменше у три з половиною мільйони гривень.
- 31 січня 2023 року Служба безпеки спільно з ДБР повідомила, що до корупційної схеми з фіктивного "реекспорту" автомобілів швидкої допомоги, викритої у 2020 році, причетне керівництво Житомирської митниці. Внаслідок таких дій держбюджету було завдано збитків на понад 20 мільйонів гривень.
Ще по темі
- У Житомирі затримали юристку, яка вимагала хабарі від військових за визнання їх непридатними до служби.
- На Житомирщині на хабарі затримали керівника одного з міськвійськкоматів.
- ДБР затримало податківця із Житомирщини на хабарі у 200 тисяч гривень.
- У Житомирі СБУ затримали на хабарі медиків, які вимагали гроші від учасника АТО.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: