В Україні розпочалась реєстрація на участь у національному мультипредметному тесті

В Україні розпочалась реєстрація на участь у національному мультипредметному тесті

Школяр реєструється для участі у НМТ
Школяр реєструється для участі у НМТ. Фото: Суспільне Полтава

В Україні 3 квітня розпочалася реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Триватиме вона до 3 травня. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її проведення в електронній формі.

Про це повідомляє пресслужба Українського центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися, потенційному вступнику/вступниці потрібно буде за допомогою спеціального сервісу на вебсайті Українського центру створити персональний кабінет (зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, дані документа, що посвідчує особу і виконати в ньому такі дії:

 • вказати реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію випускник/ця поточного року або випускник/ця минулих років, потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він/вона планує проходити НМТ;
 • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
 • підтвердити бажання взяти участь у НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.

Український центр підготував демонстраційні  варіанти тестів з усіх предметів. Ця інформація допоможе вступнику у виборі предмета додаткового блоку, а про те, де можна пройти НМТ за кордоном, можна дізнатися за посиланням.

В Українському центрі після реєстрації рекомендують переглядати інформацію в персональному кабінеті.

"Якщо там замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливості сформувати сертифікат буде запис про потребу виправити недоліки, потрібно якнайшвидше це зробити. Виправити дані й повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 7 травня", — йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.

Після надсилання своїх даних на обробку з 3 квітня до 7 травня в персональному кабінеті вступник/ця матиме змогу вносити зміни до інформації про:

 • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого бажає пройти тестування;
 • населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме в дні проведення НМТ;
 • потребу в проходженні НМТ під час додаткової сесії.

"Для всіх охочих зареєструватися для участі в НМТ ми підготували відеоінструкцію, з якої вступники/ці дізнаються про те, на що варто зважати під час реєстрації, аби через 7 днів мати змогу сформувати в персональному кабінеті сертифікат учасника НМТ 2023 року", — йдеться в повідомленні Українського центру.

23 лютого парламент ухвалив у другому читанні закон про проведення у 2023 році Національного мультимедійного тесту (НМТ) для випускників 11 класів.

В цьому році, як і в минулому через безпекову ситуацію в Україні вирішили не проводити Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Замість нього знову проведуть Національний мультимедійний тест.

У НМТ-2023 обов'язковими предметами залишаться математика та українська мова. Третій предмет випускники можуть обрати серед таких дисциплін:

 • Історія України
 • Іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська)
 • Біологія
 • Хімія
 • Фізика

Читайте також

Національний мультитест можна буде скласти у 21 країні світу

Стартує реєстрація на Національний мультипредметний тест. Як зареєструватись — пояснення черкаських освітян

Освіта та війна. Як повномасштабне вторгнення вплинуло на навчання в Миколаївській області

Три години на тести, історія України — не обов'язкова: яку модель НМТ-2023 запропонували в Міносвіти

Обов'язковими предметами НМТ залишились українська мова та математика — ВР схвалила закон

На початок