"Була доброю, душевною людиною". Близькі вільнянської пенсіонерки-благодійниці поділилися спогадами про неї

"Була доброю, душевною людиною". Близькі вільнянської пенсіонерки-благодійниці поділилися спогадами про неї

"Була доброю, душевною людиною". Близькі вільнянської пенсіонерки-благодійниці поділилися спогадами про неї
Антоніна Мітько та записка, яку знайшли у її домі. Фото: Вільнянська міська рада

Жителька Вільнянська Запорізької області Антоніна Мітько протягом років заощаджувала з пенсії гроші. Зібрала понад 89 тисяч гривень, які заповіла хворим дітям. Після смерті жінки міська рада передала гроші двом вільнянським родинам.

“Наша прекрасна сусідка” — згадують про Антоніну Миколаївну місцеві. Кажуть: була товариською, але абсолютно самотньою. Приятелька Антоніни Раїса Лагода каже: троє дорослих дітей, які зараз живуть далеко за межами України, майже не підтримували з нею родинні зв’язки:

"Завжди біля неї було багато людей. Ніхто не міг пройти повз неї, тому що вона дуже любила людей, любила спілкуватися. А найбільше любила діточок. Була доброю, душевною людиною".

Жінка
Раїса Лагода, приятелька Антоніни. Фото: Суспільне Запоріжжя

Теплі стосунки були у пенсіонерки і з соціальними працівницями, які відвідували її до останніх днів.

Жінка
Вікторія Щедрова, директорка територіального центру соціального обслуговування Вільнянської міської ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

"До неї ходила соціальний працівник Наташа більше семи років. Бабуся її чекала як рідну доньку. Три рази на тиждень вона відвідувала жінку. Останній раз вона казала: "У мене болить все". Їй був 91 рік", — розповідає Вікторія Щедрова, директорка територіального центру соціального обслуговування Вільнянської міської ради.

Антоніна Миколаївна пішла з життя 28 березня. На столі залишила паспорт та записку: “Всі від Бога збереження — під ванною. Для хворих дітей та сиріт”. Соцпрацівниці знайшли у ванній кімнаті бабусину схованку й передали міськраді, розповідає Вікторія Щедрова:

"Біленька коробочка. Вона була замотана не один раз, в один пакетик, потім у другий пакетик. Це ми все відкрили у присутності поліції, поліція це все зафіксувала. Майже 90 тисяч. Там було колечко, кулончик і ланцюжок".

Жінка
Прикраси Антоніни Мітько. Фото: Суспільне Запоріжжя

Того ж дня міськрада передала всі гроші пенсіонерки батькам важкохворого 4-річного Станіслава Спиці, який зараз перебуває на лікуванні у Київському медичному Центрі “Охматдит”.

До міської ради ще торік звернувся батько тяжкохворої дитини, говорить Світлана Шраменко, секретарка Вільнянської міської ради:

Подарувала можливість жити далі. На Запоріжжі пенсіонерка майже 90 тисяч гривень заповіла хворим дітям
Світлана Шраменко, секретарка Вільнянської міської ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Він просив допомоги для проведення операції. Частково виділили допомогу. У лютому зробили операцію і тепер півроку знаходитимуться під наглядом лікарів і проходитимуть реабілітацію. Батько плакав і сказав, що все життя буде молитися за цю жінку".

Прикраси Антоніни Мітько передали 14-річній Олі Мартаковій. Дівчинка проживає разом із батьком, її матір три роки тому позбавили батьківських прав. Оля не чує вибухів, адже від народження має вади слуху. Бабусині подарунки їй дуже сподобалися, каже батько.

Жінка
Батько Олі Мартакової спілкується з донькою мовою жестів. Фото: Суспільне Запоріжжя

Історія Антоніни Мітько по-справжньому зворушила жителів Вільнянська, розповіла Світлана Шраменко. Жінка пішла з життя й залишила по собі добру пам’ять — подарувала дівчинці підтримку та позитивні емоції, а хворому хлопчику можливість жити далі.

Читайте також

"Я на колінах просила: "Врятуйте його". Історія переселенки, яка втратила чоловіка внаслідок обстрілу Запоріжжя

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок