В Україну з візитом прибула генеральна секретарка Ради Європи

В Україну з візитом прибула генеральна секретарка Ради Європи

Доповнено
Еміне Джапарова і Марія Пейчинович-Бурич у Києві, 3 квітня 2023 року
Еміне Джапарова і Марія Пейчинович-Бурич у Києві, 3 квітня 2023 року. Фото: з Твіттеру Еміне Джапарової

В Україну з візитом прибула генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич. Про це у своєму Твіттері повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова. Це другий візит Пейчинович-Бурич після початку повномасштабної війни РФ проти України.

"Рада вітати Генерального секретаря Марію Пейчинович-Бурич у Києві. Подякувала за ініціативу Ради Європи щодо створення Реєстру збитків, завданих російською агресією. Обговорили подальші кроки, необхідні для відновлення справедливості та притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців", — написала Джапарова.

Як повідомили у пресслужбі МЗС, основними темами розмови стали питання ролі та місця Ради Європи у подоланні наслідків російської агресії, а також перебіг підготовки до Четвертого саміту глав держав та урядів країн-членів Ради Європи.

“Важливо забезпечити невідворотність покарання для винних у скоєнні воєнних злочинів. Це наш спільний обов’язок перед тими, хто загинув від рук російського агресора, починаючи з 2014 року. Рада Європи має відіграти провідну роль у створенні Спеціального трибуналу для притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії”, — сказала Джапарова.

Також Джапарова і Пейчинович-Бурич перспективу створення реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Він має стати важливим кроком на шляху до створення всеохопного компенсаційного механізму, зазначили в МЗС.

Раніше стало відомо, що 3 квітня до України з неанонсованим візитом приїхав віцеканцлер Німеччини Роберт Габек.

Воєнні злочини РФ в Україні

Керівник департаменту протидії злочинам вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов повідомляв, що станом на 14 березня в Україні зареєстровано 71 147 воєнних злочинів, вчинених росіянами протягом року з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Бєлоусов також зазначив, що вже є 642 підозрюваних особи, зокрема міністр оборони РФ, керівник головного штабу, керівники органів розвідки, сенатори і депутати держдуми, керівниця Центробанку РФ, міністр транспорту тощо.

Раніше Незалежна міжнародна слідча Комісія ООН щодо України встановила осіб, які можуть бути відповідальні за вчинені воєнні злочини під час повномасштабного вторгнення. Відповідний список буде передано компетентним органам ООН.

Читайте також

Обстріл Костянтинівки, сутички в хмельницькому соборі, загибель пропагандиста в РФ. 404 день війни. Онлайн

На початок